Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın     KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hüseyin Şahin:Körle yatan şaşı kalkarmış   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (19) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Ezidi anne:Oğlum beni IŞİD’linin Facebook’undan buldu   Selahedîn Çelik:Dengdayîna gelî, PKK û Başûr   İbrahim Güçlü:Şêx Seîd Efendî Serokekî Kurdistanê û bawermend e…   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

ORHAN AB? ve YILDIZ ABLA
Orhan Mirzeddin Özer Abi'mizi kaybettik!!! // 09.05.2008

Özer ailesi, çok değerli evladı olan Orhan Mirzeddin Özer Abi’mizi, 09.05.2008 tarihinde sabaha doğru saat 02 de kaybettik. Baş sağlığına gelen bütün Değerli arkadaşlar, dostlar, yakınlar ve komşu akrabaların, ÖZER Ailesinin üzüntülerini paylaşmaya gelenlere teşekkürlerimizi bildirir, dostluğun devamını diliyoruz.


Telefonla veya E-Mail aracıyla baş sağlığını dileyenlerin sayısı yüzleri aştığından dolayı isimlerini yazmaya gerekli olmadığını düşündük ve kendilerine acılarımızı paylaştıklarından dolayı, Özer Ailesi adına teşekkürlerimizi içtenliliklerimizle bildiriyoruz.


ÖZER Ailesi


GIMGIM / MUŞ******

Baba tarafı Baki ve Timur Ağa'nın, Anne Tarafı Nebi Ağa’ların En Büyük Torunlarından

Ve

Özerler Ailesinin Büyüğü Abi’miz

ORHAN (Mirzeddin) ÖZER


1932 Yılında Hoşan (sönmez) köyünde doğdu. Kardeşi, Selâhattin Sami Özer'den üç yaş büyüğü idi. Sıra ile Yıldız, Aysel, Kutbettin ve Bayram en küçükleridir. 1946 yılında Gımgım (varto) ilkokulundan mezun oldu. Bu dönemde başarı ile okulu bitiren zeki çocukları devlet, bunları yurt içinde ve dışında okutuyordu. Abi’miz,bu şanslılardan biriydi.Varto'nun Şeyhpir (Gelintaş) köyünden Hasan Akdağ'la devletçe okutulmak üzere bir kamyona bindirilerek götürülür. Olay, babamın isteği dışında olduğu için engellenir. Bu iki arkadaş açık kasalı kamyonla götürüldüğünü haber alan baban, kamyonun peşine takılır. Kamyon Taşdibek Köyüne yakın (Kavaklı dere'de) yerde çamurda stop halinde iken yakalanır. Babam, Orhan Abi’mizi alıp Varto'ya getirirken, Orhan Abi’mizin arkadaşı Hasan Akdağ yalnız bırakılır. Hasan Akdağ, profösör ve bilim adamı olur. Amerika’da bilimsel çalışmalarını sürdürürken orda vefat eder.

Orhan abi’miz sonradan ziraatçılık yapar, artık tarlada, çayırda hep babamla beraber olur. Bu dönemde çiftçilik ilkel olmasına rağmen çeşitli toprak ürünlerin yetiştirilmesinde çok başarılı olur. O'nun bu tarz çalışmasının gecesi ve gündüzü yoktu. Yiğitliği ve çalışkanlığı halk arasında övünçle, kıvançla konuşulurdu. Misafirperver, cömert ve dobra idi. Toplumun güvenini ve sevgisini kazanmış ve Kürdistanî (Ulusalcı) düşünürdü. Bu nedenle kazada, yirmi altı yıl muhtarlık yaptı. On iki Mart ve On iki Eylül faşist darbe dönemlerinde kendini siper yaparak fedakarca halkını ve özellikle Gençleri korumuştu.

Orhan (Mirzeddin) Abi’miz (büyüğümüz) Özerler ailesinin abidevi bir simgesidir.

O'NU UNUTMAYACAĞIZ...

İMAM OĞLUZAL

imamogluzal


Tu kes nikarin ji ber xelas bin,

Hîn negîhîştime, hêvalên te ne

Berhewa dikine bi mêlên xwe;

Kela kelê me li ser meqama te

Lê, ez mehkûmê zara xwe me!
Tu helatî ji nav rind û bilindan

Pepûlê ber şewqa çavên te me;

Hesret mam, qet min têra xwe

Li vî alî, li wî alî temaşe nekir

Lê, ez mehkûmê soza xwe me!Ketime nav deşt û keviristanan

Vedidim der û beran, ne dîn im

Ma kevir biqelşin li ser keviran

Karê min ne defîne û gewher in

Lê, ez sîmyagerê zêra xwe me!Serê min de tim tên sêwirandin

Tu disefînî bi stêr û balinde ve;

Ez ne nexweş im, pir darhal im

Dixwazim te bigrim bê sêrbazî

Lê, ez mehkûmê dilê xwe me!Özer Ailesi adına Şiirinize teşekkürlerimizi bildiririz.

P ALIGN="JUSTIFY">

..

ÎHSAN ŞENER

M.ŞERÎF ŞENER

.....gresirali@hotmail.com

Saygıdeğer dost muhterem Kutbettin abê

Uzun zamandır muhterem ağabeyiniz/ağabeyimiz sayın ORHAN MÎRZEÎDÎN'nin ebediyete intikali dolayısıyla size bir mesaj yazmayı düşünüyordum.

Cani gönülden inanmanı istiyorum ki, 3 Ekim 2007 tarihinde çok ağır ''iki kalp ameliyatını'' ayni gün ve saate geçirdim. (daha evvel 1989 Ekiminde de bir kalp ameliyatını geçirmiştim). bu vesileyle üç yamalı bir kalple ve ömür boyu ilaca bağlı olarak şimdilik yasıyorum. Son ameliyat sonrası yoğun bakim ünitesinde ciğerlerim enfeksiyon bağladı.......... Bundan dolayı da yoğun sağlık kontrolleri altındayım.

Yukarda size açıkladığım koşullardan dolayı, aşağıdaki mesajımı gecikmeli de olsa kabul etmenizi saygıyla rica ediyorum.


ÖZER AÎLESÎNE!

Ailenizin büyük evladı, sayın ORHAN MÎRZEÎDÎN ağabeyiniz/ağabeyimiz'in ebediyete intikalini, KURDISTANA BAKUR Internet sitesinden çok büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım/bulunmaktayız.

Saygıdeğer büyüğünüz/büyüğümüz ORHAN MÎRZEÎDÎN'e Allah’tan rahmet, kalanların sayın Kutbettin Özer şahsında tüm Özer ailesinin acısını cani gönülden paylaşır, yakınlarına sabır ve metanetler diliyoruz.

Derin saygı ve selamlarımızla


ÎHSAN ŞENER

M.ŞERÎF ŞENER

STHLM

*******


Sayın Değer İhsan ve M. Şerif Şenerler !

Bugün bana gelen E-Mail Postama bakarken göndermiş olduğunuz çok nazikane, duygusal yazınızı aldım ve içtenlikle okudum. Merhum toprak savaşçısı ve Kürdistanlı yerleşik ‘’irade’’ ruhlu olan Ağabeyimizin intikali için, yazmış olduğunuz metin bütün Özer Ailesini olduğu gibi derinden etkiledi. Özer Ailesi sizleri Kürdistan-i bir dost olarak ilginize sonsuz teşekkürlerini bildirirken, bu sıcak ve samimi dostane ruhunuzu ömür boyu unutmayacak.

Ayrıca sizin 3 Ekim 2007 tarihinde çok ağır ''iki kalp ameliyatını'' ayni gün ve saate geçirdiğinizi ilk olarak sizden duymuş oluyorum. Biz Özer Ailesi olarak hastalığınıza çok üzüldük. Size çok geçmiş olsun ve şifalar dileriz. Kalp hastalığı organın en önemli parçalardan biri olduğu için, tedavinin ne kadar hassas olduğunu kestirmek mümkün. Yakın bir arkadaşımın da sizin hastalığınızın aynı benzeri olup ve yaşadığını bildiğim için, hastalığınızın tedavisinin ne kadar hassas olduğunun farkındayımdır.

İlaçları yerinde ve saatinde ihmal etmeden kullanmanız elbette çok önemlidir. Sizin tedavinizi titizlikle önemsiyoruz. Sağlık durumunuz hepimiz için çok önemlidir. Sonra çok şeyleri ciddiye almamanız hastalığı rahatlatacağına inanıyorum. Bu sebeplerden dolayı yoğun sağlık kontrolün altında sıhhatli çıkmanız bütün dostları rahatlatıp sevindirecektir.

Ben de özgür bir Kürdistan neferi olarak size şifalar diler, en yakın bir zaman içinde tekrar Kürdistan-i mücadelede daha aktif ve dostların arasında bulunmanız zenginlik kazandıracaktır. Her zamanki gibi inançlı duruşunuz, Kürdistan ulusal kurtuluş mücadelesinde zenginlik kazandıracağına inanıyorum ve inanıyoruz. Kürd halkın sizin gibi dostlara ve insanlara ihtiyacı vardır.

Sizin dostane, sıcak ve samimi başsağlığınızın dilemesi üzerine, Özer Ailesi adına teşekkürlerimizi bildirir size tekrar sağlık ve şifalar dileriz.

NOT; Benim bir teklifim vardır size, ilaçlarınızı birlikte taşıyabiliyorsanız, sizi Almanya’ya, evime şeref misafirim olarak davet ediyorum. Ne zaman vaktiniz varsa o zaman memnuniyetle kapımız sizin için her zaman açıktır.

Sevgi ve dostane saygılarımızla.

Kutbettin ÖZER / Almanya


******************************

Saygı ve Değerli Arkadaşlar, ağabeyler ve Dostlar,

Yıldız kardeşimizi 22.11.2008 tarihinde kaybettikten sonra bir çok yakın ve dost arkadaşlardan Başsağlığı mesajlarını aldık ve taziye gelen misafirlerle duygusal acıyı paylaşınca, zamanında gelen mesajlara yanıtını veremedik. Bu vesile ile bütün dost ve arkadaşlardan özür diliyor tekrar teşekkürlerimizi bildiririz.

Sıcak ve samimi selamlarımızla.

Özer Ailesi
******

Ağabeyim Orhan’dan sonra, Yıldız Ablamızı da kaybettik! / 22.11.2008

Degerli arkadaşlar ve sevgili Dostlar.On güne kadar (www.kurdistana-bakur.com) sitemiz, çalışmayacak, sebebine gelince; Ablam Yıldız, bugün 22.11.2008 günü sabaha doğru saat 03:15’te hayata göz yumdu. Dostların ve yakınlarımızın başı sağolsun. Şimdiden ailemizle bu acıyı paylaşanlara teşekkürlerimizi bildiriyoruz. Ayrıca okur ve yazarlarımıza, 03.12.2008’e kadar sabırlı olmalarını diler teşekkür ederiz.

Kutbettin ÖZER


Copyright © http://www.kurdistana-bakur.com Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2008-12-03 (1174 Okuma)

[ Geri Dön ]


>Powered by Nuke-Evolution