Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

02) Ali ERDO?AN: Tarihin aynas?na baksinlar-24.01.2011
Ali ERDOĞAN: Tarihin aynasına baksinlar-24.01.2011

Siyasi partiler mezarlığı haline getirilen Türkiye’de, sekiz yıldan buyana bir siyasi parti iktidarda.Dışa yansıyan, görünen kısmıyla sözde demokratik yollardan, sandıktan halkın oyunu almış iktidara gelmiş bir parti. Suyun üzerinde görünen kısmı bu. Oysa ki, herkes de biliyor ki; Kürtler ülkede, haklarını siyasi yollardan aramasın diye, uygulamaya konulan seçim yasaları ve seçim barajı sorunu hiç de evrensel demokratik kurallara uymamaktadır.

Diğer yandan, ABD’nin ve AB’nin siyasi çıkarları uğruna yapılan siyasi yardımlar, Suudiarabistan’ın ve İran’ın Şeriat emelleri ortada. Seçim zamanlarında Suudiarabistan’da illegal yollardan gönderilen tırlar dolusu dolarların dedikodusu halen kulaklardan çınlanıyor.

Bu partinin kurmayları daha önce, Milli Nizam ve Selamet partilerini kurmuşlardı. Bunlar antidemokratik müdahalelerle, daha açıkcası darbelerle kapatılmıştı.

O partilerin kurmaylarından Necmeddin Erbakan, halen Selamet Partisi’nin genel başkanı. O günlerde: “İktidara gelmeye geleceğiz, kanlı mı, kansız mı olacak?” demişti. Çömezlerinden, Sincan Belediye Başkanı de: “İktidara geldiğimizde, şeriatı kafanıza şırınga ile aşılıyacağız” anlamını içeren beyanatlarda bulunmuştu.
Şeriat özlemiyle dolu olan ve sekiz yıldır iktidarda olan bu kadro, dersini almışçasına sivri çıkışlarda bulunmuyorlar. Arabların deyimiyle: “şiveyi şiveyi” yani yavaş yavaş hedefe yürümekteler ve mevzileri birer birer ele geçirmekteler. TRT, YÖK, ANAYASA MAHKEMESİ, YÜKSEK SAVCILAR ve HAKİMLER KURULU, POLİS teşkilatın büyük bir bölümü, TALİM TERBİYE KURUMU, ... ve YÜTÜK gibi kurumlar duyduğumuz kadariyle cepte keklik. Şimdilik başlarını ağırtan DANIŞTAY. Böylece Şeriat’a doğru ilerlerken, “fincanci katırlarını ürkütmemeye çalışıyorlar” ve yollarına kamlumbağa yürüyüşüyle devam ediyorlar

Geçen haftalarda, bir heykeltıraş Kars’ta, iki fügürden oluşan bir heykel yapmıştı. Eser henüz bitmiş değildi. “Renkler ve zevkler tartışılmaz” deyimi gereği, bu eseri beğenen de olur, beğenmeyen de. Başbakan bu esere “ucube” nitelemesinde bulunmuş. Her vatandaş gibi, başbakanında olumlu ve olumsuz bir görüşü olacaktır elbette.

Önemli olan kısmı ve izlemesi gereken anlayış; bir sanat eserini herkesin beğenme zorunluluğu olup olmadığı değildir. Asıl tehlikeli olan yaklaşım. Bir devletin başbakanı tarafından yapılan bir yorumun, devletin kurumları tarafından BİR FERMANMIŞ GİBİ algılaması ve ‘gereğinin yerine getirilmesi’ yaklaşımıdır. Bunun altındaki esas maksat: ileride kurmak istedikleri ŞERİAT’ta heykele yer yoktur. Onun için halkın gözünden küçük düşürmek, ortadan kaldırmak istemektedirler.

Kurmay kadrolarından biri olan Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara kızılaydaki bir heykele kafa takmamış mıydı yıllar önce? Aylarca gazete manşetlerine konu olmamış mıydı? Maksat hep aynıydı....

Uygar devletlerin ortak görüşü: “Farklı görüş ve düşüncelerin yasal sığınağı olmayan ülkelerden, demokrasiden söz edilemez”.

Tehlikeli olan husus: Başbakanın, kendisini ülkenin tek yetkili söz ve karar mercisi olarak görmesi, hayatın bütün alanlarında, çok renkliliğe ve çok kültürlülüğe kapalı (30-40 milyon Kürd’ün sorunu bu nedenle çözülmüyor), ağzında çıkanı kanun olarak mealinde dayatma anlayışı ülkeyi Ortaçağ karanlığına, ŞERİAT’a götürme çabalarıdır.

Sırada bir vatandaşın, eleştiri ve hak arama isteğine başbakan “ananı al da git” diyecek kadar hoşgörüden yoksun bir başbakan.

Kendisini eleştiren, kişi ve gazetecilerden onlarcasına tazminat davaları açmış ve sırada bir vatandaş için servet olacak düzeyde para almıştır.
Kendisinin beğenmediği üst düzeydeki bir yargı kararını tanımamakta. “Kanunsuz kararlar” diyerek, halkın o kurumlara olan güvenini yok etmektedir.

Sayın başbakan, her konuşmasında demokrasiye vurgu yapmakta, Ortadoğu’ya ve hatta dünyaya evrensel demokrasinin uygulandığı bir ülke olduğu profilini sunmaktadır. Kendisinden başka herkesi aptal sanmakta. 40-50 seneye yakın bir süredir AB kapılarında neden sürünüyoruz, içeriye bir türlü girmediğimizin nedenini kendine sormammakta.

Başbakanın sık sık vurguladığı: “Tek millet, tek bayrak, tek dil”, tek tip insan yaratma çabası, Ülkeyi İran’vari bir yönetime kavuşturma arzularıdır. Bu tür tehlikeli ideallar peşinde koşanlar, ülkelerini kan gölüne çevirmişlerdir.

Sayın Başbakanın hayran olduğu Arab ülkelerinde Tunus’ta olanlar meydanda. Bildiğiniz bigi, Tunus’ta, işsiz bir genç yaşam koşullarını protesto etmek için kendini yakmasiyle cin şişede çıkmıştı. Diktatör Zeynel Abidin, çocuklariyle birlikte, halkın alın teri olan 150 kilo altını yanlarına alarak ülkeden kaçmıştı.

Halen ülkede insanlar öldürülüyor, kan akıtılıyor. Bizimle pek çok benzer yanları var Tunus’un. Faşist Ditatör Zeynel Abidin Bin Ali’nin de aile boyu yolsuzluk yaptığı öne sürülmüştü. “WİKİLEAKS” internet sitesinde yayınlanan Amerikan belgelerinde ise, Başbakan Recep Erdoğan’ın İsviçre bankalarından sekiz ayrı hesabının olduğunu söylüyor. Oğlu daha 20 yaşlarında iken gemi filosuna sahib olduğu gazeteler günlerce yazmıştı. Refah konusunda da Tunus’la aynı durumda sayılırız. Refahı yakaladık demelerine rağmen 13 milyon insanımız açlık sınırında yaşıyor. Tunus’ta olduğu gibi bizde de diplomalı işsizler had safhada. Üniversitelı gençlerimiz itfayeci olmak için günlerce kuyrukta sıra bekliyor ve sınava giriyor ki, evine sıcak bir ekmek götürsün.


Hangi ülkede olursa olsun, ülkeyi yönetenlerin halkı yönetirlerken tarihin aynasına her an bakmalarını sağlık veririz. Çok geç olmadan.....


Bizden söylenmesi....
Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2011-06-01 (867 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution