Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahîm Güçlü:Analîzek di derbarê neteweya kurd û meha Adarê de (2)   KOMKAR BERLIN / PRESSEERKLÄRUNG:NEWROZ 2019 – Für ein menschenwürdiges Leben in   Dr. Sosyolog, İsmail Beşikçi:Başur’da Siyaset   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (11) BÎJI KURDISTAN   Zeynel Abidin Han:Zeradeşt: ''Bajarê ku li dilsozên xwe zulim dike, hildiweşe   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Kutbettin Özer:DOST, DOSTLUK, SİSTEM ve GÜVEN-LİK   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   GÜNCEL ON (10) TANE HABER, YAŞASIN KÜRDİSTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

06) Ali ERDO?AN:??mam?n Ordusu?/ 08.04.2011
06) Ali ERDOĞAN:“İmamın Ordusu”/ 08.04.2011

Benzeri hiç bir ülkede yaşanmayan, bir olay yaşandı ülkemizde bir ay önce: Ahmet Işık isimli bir yazar, bir kitab yazmak için evinde uğraşmış; kitab taslağını kağıtlara dökmüş. Kitab olacak taslağın içeriğinden zarar göreceğini düşünen devlet yetkilileri, taslağı ele geçirmiş. Yazarıda cezaevine tıkmuş. Mahkemesi halen devam ediyor. İnsanın inanası gelmiyor. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz diye insanın sorası geliyor.

Bu ülke AB’ine girmek için sözde çaba sarfediyor. “Ağır oturunda mulla desinler beyler.” Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Sarkozi “yeriniz Ortadoğurur” demedi boşuna.

Yarın savcının biri, herhangi birimizin kapısına dayanıp “ sizler ülkeyi ortadan kaldırmak için plan yapıyorsunuz, bence düşünceniz böyle” der ve bizi tutuklarsa hiç şaşmayalım, burası Türkiye... Çünkü ortadan bir kitab yok, yayınlanmamış ve okuyucuya ulaşmamış; kitabın suç unsuru teşkil ettiği bilirkişilerce tesbiti yapılmamış. Ortada oluşmuş bir suç fiili yok. Sadece yazarın evindeki bir taslaktan hareketle insan cezaevine alınır mı? Soruşturmaya tabi tutar mı?

Kitab yayınlasaymış adı: “İmamın Ordusu” olacakmış. Bu kitab taslağı sanal dünyaya düştü. Herkes gibi bizlerde okuduk. Savcılarımızın nazarında suçlu muyuz okuduğumuz için? Onuda bilmiyoruz.

Bu taslakta, çok önemli konulara parmak basılmış. Şayet bunlar gerçekse vay ülkenin haline...

Fetullah Gülen Cemaatı’nın özellikle polis teşkiletının içinde örgütlendiğini, Polis Kollejlerin ve Polis Akademilerin tümünde örgütlendiğini, polis teşkilatın genel müdürlüklerini, ilgili şübe ve birimlerini ele geçirdiğini detaylariyle anlatıyor. Alt yapıyı İmam Hatip liselerinde ve İlahiyat fakültelerinde temin edildiğini yazıyor.

Kitap taslağına göz atalım: “...1981’e kadar 1 tane olan İlahiyat fakültesi 1982’de 21’e çıkarıldı.


“İmam Hatip liseleri mezunlarına tüm üniversitelere girme izni verildi.


“Süleyman Demirel döneminde 36 İmam Hatip lisesine ek, cunta (1980) döneminde 35 tane daha eklendi. Din dersleri İlk ve orta okullarda zorunlu hale getirildi. Felsefe dersi kaldırıldı. 1984-1997 yıllarında 235 İmam Hatip okulu daha eklendi. Sayıları 600’ün üzerine çıktı. İmam için açılan okullara kız öğrencilerde alındı. Kızlerın imam olacak hali yoktu... Eğitim Sen’in araştırmasına göre: Bugün 100 bin öğrenci İmam Hatip liselerinde okuyor. İlahiyat fakültelerinde 10 bin öğrenci okuyor. Türkiyenin imam ihtiyacı 5 bin. Yapılan hesaplara göre imam ihtiyacı 2 bin ile 2500 arası ihtiyaç varken, yılda 52 bin mezun veren İmam Hatip lisesi kursları engellenmedi. Bunlar zamanla milyonları bulan oya dönüştü.


“Amerika’da işi organize eden Gülen, Ergenekonu, “28 Şubat”ın rövanşı olarak kullanıyor...


“Çoğu burslu 2 milyondan fazla öğrenci bulunuyormuş Gülen Cemaatın. Cemaatın, maddi olanakları ve oyu ile AKP iktidara geldi ve onun yardımıyla iktidarını sürdürüyor. Buna karşılık da Gülen Cemaatı, devletin her kademesinde örgütleniyor. AKP ile karşılıklı alış veriş içerisindeler.


“Üst düzey bir emniyet yetkilinin belirttiğine göre: F. G. Cemaatın 5 milyonun üzerinde mürüdü ve milyar dolarlık serveti varmış. 25 yıldan bu yana polis Koleji ve Polis Akademilerinde dikey ve yatay örgütlenmişler. Burda mezun olanlar personal, istibarat, araştırma dairelerine ve önemli birimlere atanmışlar, orda örgütlenmişler. Cemaatla ilgili şikayetleri polis yapacaktı. İstibarat kendilerinde olduğu için korkulacak bir şey kalmıyordu. Bu düzenden rahatsız olan öğrenci, esnaf, sıradaki vatandaş endişesini dile getireceği zaman, polis engeline takılıyordu. AKP bundan memnun kalıyordu. Onun için cemaatın örgütlenmesine göz yumuluyordu. Başbakan boşuna “polisimi ezdirmem” demiyordu ve askerlikten muaf tutması, bütçeden ayrılan pay geçen yıla göre % 23.2 oranında artırılması bunun göstergesi.


“Ağır harp silahlarının ithal izni Emniyet genel müdürlüğüne, Milli İstiparat Teşkilatına, Olağanüstü Hal bölge valiliğine veriliyor. Silahlı kuvvetlerine karşı bir ordu mu kuruluyor? Bugün 250 bin polis bulunuyor. Artırılması isteniliyor. Özel muhafız gücü kuruluyor sanki.


“F. Gülen bir konuşmasında: ” Denge unsuru yakalamadan, atağa geçmek yok. Bekleyelim ve çalışalım. Bazen hasmından kaçmak da bir manevradır. Bir boşluk bulunca yeniden maratona geçeriz” diyor. Ve eklıyor: “Bütün Türkiye’deki devlet yapısı ölçüsüne göre Anayasal müeseselerdeki kuvveti cephenize çekeceğiniz ana kadar her adım erken sayılır” diyor. Teknik takip, izleme ve dinlenme daireleri, İstibarat ve Kaçakçılık, organize suçlarla mücadele (KOM) etkin olması ve bağlı şubelere hakim olması, Ankara, İstanbul başta olmak üzere büyük illerde 7 bin dinliyen izleyen memur var ülkede. Bunların hepsi Gülen Cemaatın denetimindedir.


“1980’den sonra ANAP döneminde İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Nakşibendi mensubu olduğu için,Gülen Cemaatı özgürce örgütleniyordu.


“Turgut Özal, Üniversite mezunlarına ve lise dengi okul mezunları için Polis Akademisinin yolunu açtı.


“Sadettin Tantan, İçişleri bakanı olunca bir yasa çıkardı, Polis Akademisinde görevli öğretim görevlilerin isteği olmaksızın yerlerinden alınamıyacağını yasaya bağladı. Bu yasayı yaptıran Gülen Cemaatıydı. Örgütlenmek için önlerinde hiç bir engel kalmıyordu. Polis Akademisinde ve polis kollejlerinde öğretim elemanları istediği gibi at oynatıyordu. B.C. olarak belirtilen öğretmen derslerde: ” çalışan kadınların tümü orus... İslam dinine göre kadının çalışması yasaktır” dermiş. Bu kişi sonra Refahyol hükümeti döneminde Erbakan’ın müşaviri olmuş.”


Bugünlük bu kadarla yetinelim. Yetkililer ne denli acele edip, kitabın basılıp yayınlamasına musade etmedikleri anlaşılıyor. Bu etkininde şu seçim atmosferinde Gülen Cemaatında gelmiş olabileceği kahin olmaya gerek yotur sanırım. Yanılıyormuyum????

Ali ERDOĞAN


elbistanliali@fsmail.net
Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2011-06-01 (852 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution