Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

07) Ali ERDO?AN:Ha?a bunlara Alevi denilmez!-12.04.2011
07) Ali ERDOĞAN:Haşa bunlara Alevi denilmez!-12.04.2011

Elbistan Cemevinde sular akmıyormuş,31 Mart 2011 günü Hatay’ın Amanos dağlarında Türk askerlerin, Kürt gerillahlarla yaptıkları çatışmada 7 gerillah öldürülmüştü. Cenazeler Adana Adli Tıp Morgundan alınarak doğum yerlerine gönderilmişti. Bunlardan biri, Maraş ili Elbistan ilçesine bağlı, Sevdilli köyü nufusuna kayıtlı ÖNDER GONCA’ydı.


Gonca’ın ailesi, cenazeyi Adli Tıp’da, Elbistan BDP’li ilçe başkanı Hüseyin Gümüş’le birlikte almış, bir konvoy eşliğinde Elbistan- Sevdilli’ye gitmek için yola çıkmışlar. Yolda, Kapıdere mıntıkasında Barış Belediyesindeki Cemevine uğramışlar. Gayeleri: cenazeyi burada yıkayıp hazırlamak, Sevdıllı köyüne varıncaya dek karanlık çöker cenaze o gün kaldırılmaz. Çevre köylerden cenaze için toplanan köylüler var, onları daha fazla mağdur etmemek için cenazeyi aynı gün kaldırmak istiyorlardı.


Aile ve BDP’li başkanı Hüseyin Gümüş, Barış Belediye başkanı Hüseyin Doğan’a cenaze yıkama işini söyler. Belediye başkanı: “Gerillah cenazesinin burada yıkanmasını istemiyoruz” der. Şaşkınlık yaratan bu cevap karşısında, aile ve beraberindekiler yola çıkarlar. Yoda Elbistan Cemevin başkanı Ali Rıza Cimikoğlu’yu telefonla ararlar. Ulaşamazlar. Bunun üzerine Cemevin sabit telefonunu ararlar. Orda görevlı İbrahim isminde biri çıkar. Görevlı, Cemevinde suların kesik olduğunu ve dedenin de bulunmadığını söyler. Aile ısrarla başkana ulaşmaya çalışır ama yardımcı olmazlar. Erkenden Cemevi kapatılır.


Son çare: Akçadağ-Darıca köyü Cemevine haber verilir. Cenaze oraya varıncaya kadar hazırlıklar tamamlanır, cenaze orada yıkanır ve aynı gün Sevdilli köyünde doğduğu toprağa teslim edilir Gonca.


Cemevi yöneticilerinin yaptıklarını duydukça insanın çıldırası geliyor. Bunlara Alevi denilir mi? Bunlar olsa olsa aslını inkar eden “haramzadelerdir”. Bunlar Alevi olamazlar. Sivas’ı, Pir Sultan’ı anımsadım. Pir Sultan Sivas valisi Hızır Paşa ile tartışırken, “Benim köpeklerim onurludur, haram lokmayı yemezler” der. Gerçekten köpeklerı haram lokmayı yemezler. Bu yöneticiler kime mesaj veriyorlar? Ne uğruna? Seçim sürecine giriyoruz. AKP bunları Maraş’ta liste başı yapmaz mı? Yoksa geç mi kaldılar. Bu hizmetin karşılığını gelecek seçimde alırlar inşallah(!!!)


Elbistan Cemevinde sular akmıyormuş, Sayın yetkili, köyde baban, deden, ebenın cenazesı yıkanırken vanalarda sular mı akıyordu? Cenaze yıkanırken başında dede mı vardı? Yoksa müftü mü vardı? Köy kadar Elbistan’da başkanı bulamadınız mı? Evini bilmiyor muydunuz? Başkanım diye gezen o başkanın kendisini yok saydırdığını bilmiyor muyuz sanıyorsunuz? Her kışın bir yazı var. Kimler baki kalmış...? Bugün Önder’e ise, yarın banadır, sanadır /sizedir, bunu bilmiyor musunuz? Dünyaya gelen her kim olursa olsun bir gün aramızdan ayrılacaklardır. Hiç bir ölüm de sebepsız değildir.


Bu dediklerim, iki başkana ve Aleviliğin özünü özümsememiş kişilerden başkan seçen yönetim kurulunadır. Bir insan öldükten sonra, ne Aleviliği, ne Suniliği, ne teröristliği ve ne de devletin emir kulluğu kalır. Bu nedenledır ki, mahkemelerde bile dosyası kapalıtır. Çünkü onun “defteri dürülmüştür”. Ölmüş insana sayğı, tüm dinlerde mevcuttur. Kendisine, atasına sayğısı olmuyanların cenazeyede saygısı olmayabilir. Bunlar istisnadır....


Bunlar nasıl Alevilik yapıyorlar? Aklım almıyor. Hani tüm insanlara kardeş gözüyle bakılırdı? Her kes ettiğinden sorumluydu. “Her koyun kendi bacağından asılırdı”. Hani: Alevi zalimin karşısında, mazlumun yanındaydı? Sayın başkanlar, etrafınıza bakın. Kaç köyün bacası tütüyor? Yakılmayan, yıkılmayan köylerde kaç nufus yaşıyor? Her köyde okul vardı. Birer birer kapandılar. O okulun çocukları neredeler? Hangi varoşun gecekondularında sürünüyorlar? Hangi nedenlerden dolayı sürgüne gittiler? Bunları düşünebiliyor musunuz? Düşündünüz mü? Yoksa devlet Aleviciği yapıp komşunuzu mu gammazlıyorsunuz? Sizin gibilere, Alevi camiasında “haramzade” denir. Alevi denmez.


Halk arasında söylene gelen bir anektod var, onu söylemeden edemeyeceğim: Adamın birini kadıya şikayet etmişler “Allaha küfrediyor” diye. Adam kadının huzurunda beklerken; bir başka suçlu getirmişler. Suçu: anasına zinalıkmış. Allaha küfreden adam bir adım ileri atılmış: “Sayın kadı hazretleri, işte ben bunun gibilerin Allahına küfrediyorum” demiş. Bunun üzerine kadı onu salıvermiş...


Sevgili okuyucularım, ömrümde ilk defa, bana yakışmayan bir dil kullandım. Hoşgörünüze sığınıyor ve sizlerden özür diliyorum. Gonca ailes ve diğer şehitlerin ailelerine başsağlığı dilerim.

Ali ERDOĞAN

elbistanliali@fsmail.net
Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2011-06-01 (915 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution