Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

09) Ali ERDO?AN:Diyasporadaki halk?m?za! -26.04.2011
09) Ali ERDOĞAN:Diyasporadaki halkımıza! -26.04.2011
Biritanya’da yaşayan Türkiye’li halklar olarak, 12 Haziranda, ülkemizde yapılacak genel seçime katkı sunmak için bir seçim komisyonu kurduk. Bu komisyonda bende görev aldım. Çalışmalarımızı değişik yollarla sürdürüyoruz. Komisyoumuzda değerlendirmek üzere bir bildiri kaleme aldım. Bu görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.


Yurtsever halkımız!


Ülkemiz bir seçim atmosferine girmiş bulunuyor. Diasporada yaşıyan bizlerin bu seçime olumlu katkıları olmaz mı? Olacağına inanıyoruz. Bazılarınız, ben burda yaşıyorum, oraya gitme olanağım yok. Gitsem bile, zamanında seçim kütüğüne kayıt yaptırmadığım için oy da kullanamam, der gibisiniz.


Köylerinizde bir zamanlar, hayat vardı. Çocuklar çelik-çomak oynardı, kuzular melerdi. Bacalar tüterdi. Ne oldu onlara? Niçin göç etmek zorunda kaldılar? Varoşlarda iki aile bir gecekonduya kiraci olarak sıkıştı. Kimi de sizin, bizim gibi dünyanın dört bir yanına darı misali dağılıverdik? Ülkede hasta yaşlı babamıza, annemize bir tas su veremez, öldüğünde salacasının altına giremez olduk/oldunuz. Her gün, gençlerimiz (asker-sivil) öldürülüyor. Baba ocağından göçler halen devam ediyor. Annelerin gözyaşları dinmek bilmiyor. Bu olayların oluşumunda bizimde bir eksikliğimiz yok mu diye sorduk mu kendimize? Var, sevgili vatandaşlar var. Dört yılda bir, şöyle veya böyle önümüze seçim sandığı konuluyor. Sizi idare edecekleri seçin diyorlar. Bizler bu görevimizi layıkiyle yapamıyoruz. Evet biliyoruz ki: Adil olmayan bir seçim barajı var. Kürtler ve ezilenler meclise girmesin diye.


Parti adına seçime giren kişilerden Yüksek Seçim Kurulu 600-700 lira alırken, bağımsız giren adaylardan ise 7-8 bin lira alıyor. Sebeb, yine aynı fakir kesim aday olmasın diye.


Yukarıda kısmen izaha çalıştığım acılara son vermek ve ülkede yaşayan halkların kardeşçe yaşaması için ve en azından bir barış ortamının tesisi için BDP’nin içinde bulunduğu Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu’nden 40 – 45 bağımsız adayın TBMM’ine girmesi gerekiyor. Bu blok sadece ezilen Kürtleri temsil etmiyor. Ezilen tüm halkları, ötekileştirilenlerin tek alternatifi bu blok.


Bu seçimin diğer seçimlerden bir ayrıcalığı var. Yeni meclisin ana görevi: Kalbura çevrilen Faşist Cuntacıların yaptığı antidemokratik anayasanın yerine yeni bir sivil anayasa yapmaktır. Yeni anayasa, mevcut antidemokratik yapıyı muhafaza mı edecek, yoksa ülkede yaşayan Kürtler başta olmak üzere tüm halkları ve kesimleri kucaklayacak demokratik bir anayasa mı ...?


Sevgili yurttaşlar, sizlerin çabalariyle başarı sağlanır. Sizler, devletin, oyununu bozabilir ve bağımsız adayların meclise girmesine katkı sunabilirsiniz. Nasıl mı? Seçime bir aydan fazla bir zaman kaldı. Şimdiden başlamak üzere bir telefon kartı alıp, ülkedeki akrabalarınıza, eşinize-dostunuza, komşunuza, asker arkadaşınıza telefon edip bağımsız giren Özgürlük Bloğun adaylarına oy verdirebilirsiniz. Bu sizin onur borcunuzdur. Ülkede barışın sağlanmasını, köylerin eski neşeli haline gelmesini ve annelerin gözyaşlarını son bulmasını istiyorsanız mutlaka bu fedakarlığı yapmalısınız..... Bu buloğun görevi, aynı zamanda demokratik bir anayasanın oluşumunda kilit anahtar olacaktır


Bir katkı sununuz ki, silahların tetiklerinde titreyen (sivil – asker) gençlerin parmakları bir sazın tellerinde, bir sevgilinin tenlerinde gezsin artık. Bunların ceyizleri bohçalarda basılı, damatlıkları askıda asılı ve kitapları sıralarda açık kalmasın. Bu insanlık görevi bizlerin ve sizlerindir. Yarın torunlarınza karşı suçlu duruma düşmek istemiyorsanız sizden istenileni yapınız. Çok mu zor istediğimiz şey?


Müslümansanız, görevinizi yapınız. Çünkü, müslümanlıkta komşun aç ve ıstırap içindeyse sen nasıl mutlu olabilirsin? Alevi iseniz, yine Alevinin görevi: mazlumun yanında ve zalimin karşısında yer almaktır.


Sizleri onurlu bir göreve davet ediyorum.


Sayğı ve hürmetlerimle...


Ali ERDOĞAN

elbistanliali@fsmail.ne


10)


Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2011-06-01 (832 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution