Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   Röportaj/İranlı Büyükelçi:Kürdistan çok önemli bir jeopolitik merkez   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (09) HER BÎJI KURDİSTAN   Ibrahim Güclü:PDKê, Divê Ji Derveyî YNKê û Goran Hikûmetê Ava Bike   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (09) HER BÎJI KURDİSTAN   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   İsmail Beşikçi:Duhok-Hewlêr Gezisi   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (07) HER BÎJI KURDİSTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

35) ZAL?M?N SALTANATTI TEZ YIKILIR.-12.04.2012ZALİMİN SALTANATTI TEZ YIKILIR.-12.04.2012


Dünya buna tanıktır hiç bir diktatör ya da hiç bir diktatörlük baki değildir ve baki kalmadı kalmıyor? Günümüz çağdaş ve teknoloji çağında bu asla mümkün olmuyor bir araya gelmeyen bir araya gelmeye

Korkan toplumlar bile teknoloji sayesinde bir araya gelip diktatörlere karşı birleşip örgütlenebiliyor ve diktatörleri bir bir deviriyor, kuşkusuz bu insanlık adına bir başarıdır giderekte bunun daha ileri aşamalara gideceği aşikârdır artık ülkeler, sınırlar değil kıtalar bile bir birine bir tıklama kadar yakındır bunu kendi lehlerine çevirmek ve kendi emperyalist işgalci emelleri doğrultusunda kullanmak isteyen saldırgan güçlerin olduğu ve geniş kesimleri etkileme, yönlendirme noktasında oldukları da inkar edilmeyecek bir gerçekliktir ama her şeye rağmen gidişat iyiye işarettir.

Geçmişten de diktatörler, zalimler kendilerini ve saltanatlarını korumak içinde her yolu deniyorlardı ama yinede hiç biri baki kalmadı hepisi tarihin çöplüğüne gömüldüler. Avrupa’nın ilk faşist lideri olan Benito Mussolini, Adolf Hitler ve ülkemizdeki Hızır paşalar, Yavuz Sultan Selimler ve zalim Dehaglar vb benzerleri bunlara örnek gösterilecek ilk sıralardalar onları rahmetle anan hiç kimse yok sanırım bir kaç ırkçı faşist kafalı dışında.


Bu günde öyle Saddam, Kaddafi, Mübarek ve sırada Esad Başer var Irakta, Tunus’ta, Libya’da ve Mısırda Diktatörler yıkıldı peki "devrim" oldu mu? Hayır? Çünkü gerçek anlamda halk kendi iktidarını kuramadı, diktatörler yıkıldı yerine daha gelişmiş sosyal diktatörler getirildi. Ortadoğu (devrimleri )"ulus devletler" çağının sonunu getirebilir mi? Hayır? Çünkü bölgede halen özgür olmayan kendi kaderlerini belirlemeyen uluslar var ve bu uluslar özgürleşmedikçe, kendi kaderlerini kendileri belirlemedikleri sürece ulus devlet fikri ve ulus devletler olacak?

Bu devrimler halk devrimini doğurur mu? Şimdilik zor görünüyor çünkü bölge halkları başta işçi sınıfı olmak üzere, köylülük, kadın ve gençlik gerçek anlamda örgütlü değiller olanlarsa yeterli değiller sürece müdahale etmeye halleri yok, şimdilik yer yer emperyalistleri kışkırtması ve yer yerde bölgede komşu devlet dediğimiz devletlerin kışkırtmasıyla oluyor birçok şey. İslam yurdunda "adalet devrimlerini" olabilir mi ya da adalet devrimlerini geciktiren unsurlar nelerdir? İslam dinin egemen olduğu bölgede adalet devrimlerinin olması da güçtür ve zordur çünkü yıkılan diktatörlerin yerine göz koyanların çoğunun İslami kimlik sahibi olduğunu görebiliriz ve bunların çoğu da Şeriatla yönetme gibi bir düşünceleri var bu düşüncelerin olduğu parti ve örgütlerin adalet devrimi yapmaları hem güç hem de olanaksızdır ama bütün bu eksilere rağmen diktatörleri yıkılmaları bölge halkları için hayıra alamettir geçmişten de bu böyle olmuştu mesela Benito Mussolini, Adolf Hitler yıkılırken de gerçek anlamda halk iktidarı kurulmadı, kurulmamıştı ama onların yıkılmaları en azında o faşist zihniyetlerine büyük bir darbe indirmişti, onların gelişmelerinin önüne set çekmişti, bu günde tarih tekerrür ediyor, Hızır paşa Pir Sultanı asmasına rağmen tarihe lanetlenmiş kişi olarak geçmesinin önüne de geçemedi bu gün Pir Sultan saygıyla anılırken Hızır paşayı sahiplenen tek bir ferdi yoktur. Zalim Dehag insan kanında beslenirken tarihe lanetlenmiş olarak geçti ve ona baş kaldıran Demirci Kawa tarihe kahraman olarak geçti ve halende mücadelesi bölge halkları için kahramanlık destanıdır, saygıyla anılmaktadır.

Bu durumda bir noktaya dikkat çekmek istiyorum evet Esad zalimdir, Esad diktatördür halkına zülüm eğliyor bu konu tartışılmayacak kadar aşikârdır lakin bu gün Esad’ın muhaliflerine ev sahipliği yapan T.C. Türkiye Cumhuriyetti Devletini nereye koymalı ve nasıl değerlendirmeliyiz.

Esad´da halkına zülüm eğliyorsun, halkını katlediyorsun diyerek muhaliflere destek sunan T.C 30 yıldır ne yapıyor? 50 bin insan neden niçin öldürüldü, yüz binlerce insan neden yaşamını idame edemeyecek duruma getirildi, milyonlarca insan neden yerinde yurdunda sürüldü, 4 bin köy neden haritadan silindi, resmi rakamlara göre 17.500 insan neden niçin failli meçhule gömüldü, katledildi kayıp edildiler? Küreciğe neden füze rampaları, radarlar kuruldu? Neden, neden, neden?

Bütün bunları yapan bir devletin bölgede barışçı, arabulucu hak ve adaletten söz etmesi neyle izah edilir, bu iki yüzlülük değil midir? Bütün bu gelişmelerde rahatsız olan devlet acaba sıranın kendisine de geleceğinin hissine kapılarak mı bunları yapıyor mu? Yada ömrünü biraz daha uzatmak için başta emperyalist efendileri olmak üzere bölgede kendisinin ömrünü uzatmak için mi tüm olanaklarını onlara sunmakta mıdır evet tamda öyledir AKP iktidarı ömrünü uzatmak için tamda işgalci devletlerle uşaklık göreni üstlenmiş durumdadır ama unutulmasın ki bölgedeki bu gelişmeler T.C devletini de vuracaktır belki süreç uzatılabilinir ama sonuç kaçınılmazdır çünkü bu ülkenin varlığında inkar, imha ve katliamlar vardır bu gün formalite 12 eylül darbecilerini yargılama yoluna giden bu devlet bu gün bile 12 eylülcüleri aratmayacak bir konumda ve uygulamadadır.

12 Eylül döneminde bile bu kadar milletvekili, bu kadar hukukçu bu kadar gazeteci ve bu kadar insan demir parmaklıkların arkasında değildi. Bir diğer önemli konuda bölgedeki diktatörlere karşı savaşanlarında kendilerini tazelemeleri gerekmektedir adaletsizliğe, hukuksuzluğa, inkâr ve imhaya, katliamlara karşı olanlarında kendi geçmişlerini sorgulamaları gerekmektedir, işkenceye karşı olanın işkence yapmaması gerekir, katliama karşı olanın benzeri katliamları yapmaması gerekir, kayıplara karşı olanların kendi içinde insanları kayıp etmemeleri gerekir, failli meçhullere karşı olanların failli meçhul yapmamaları gerekir, adaletsizliğe, hukuksuzluğa başkaldıranların benzeri durumları yapmamaları gerekir, diktatörleri yıkanların ya da yıkmaya kalkışan o uğurda mücadele edenlerin benzeri diktatörlükler peşinde olmamaları gerekir, fikir özgürlükleri yoktur, insan hakları gasp ediliyor diyenlerin benzeri insan hak ihlalleri yapmamaları ve masum yaşamlara gasp etmemeleri gerekir, tecavüzcüler tecavüze karşı olamaz eğer yapılanların benzerini yapıyorsanız, yaptıysanız, yapmaya kalkışıyorsanız sizi o diktatörlerden ayıran ne olabilir ki? Hiç kimse şöyle bir şeyin arkasına sığınamaz ya ne yapalım hele düşmanla savaşalım düşmanı alt edelim sonra biz gerekeni yaparız gibi bir mazeret olamaz bu mantık kendi içerisinde düşman yaratır ve hani devrim ilk önce kendi evlatlarını yer misali olur, zamanla düşmana benzer halka benzeri zülüm yaparsınız ve sizinde sonunuz benzeri zalimler gibi olur, olmak zorundadır da?

Hangi güce ve kuvvette sahip olursanız olun ama zalimin zulmünün erken yıkılacağını unutmayın adalet herkese gerekli, hukuk herkes için olmalı bunu yapmayanlar yıkılmaya mahkûmdur adına ne derlerse desinler.

İnsan haklarının, hukukun ve adaletin sağlanması için adaletli olanlara saygılarımla.

Kalender Şahin

kalender1@bluemail.ch
Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2012-04-11 (873 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution