Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

205)ERDO?AN'IN TUTARSIZ S?YASET?, -05.06.2012


ERDOĞAN'IN TUTARSIZ SİYASETİ, -05.06.2012


Erdoğan’ın Amed’de gidişi Kürtler ve Türk siyasi güçleri tarafından bayağı heyecan yarattı. BDP’in Genel Başkanı Selahattin Demirtaş çağrıda bulunarak Erdoğan’ı karşılamayınız mesajı bazı taraflarca etki yaratıysa da Erdoğan inadına Amed’e gitti ve hayatında yapmadığı geziyi 15 - 20 kilometre kadar resmi araçla gezisini tamamlayarak oradan da Urfa’ya gitti.Erdoğan arkada neler bıraktı?

Eski vaatler yapmadı “Kürd Sorunu Benim Sorunumdur” 2005’de vaat ettiğinde bazı Kürt kesimler tarafından alkış aldı. 35 kişinin Habur’dan gelen Gerilla’ları karşılama bütün Türk bürokrasini rahatsız ederek MHP ve CHP liderleri AKP’yi Kürtlerle işbirliği yapma siyasetini kullandı. Erdoğan korktu ve Habur’dan gelenleri tutukladı. Bu tutuklama Erdoğan iktidarı için çok kötü bir dip not oldu ve olumsuzca AKP aleyhine işlendi.

‘’Kürt Açılımı’'' dedi sonradan Demokratik Açılım ve daha sonradan Milli Birlik Açılımı tartışmasını başlattı sonuç alamadı. Erdoğan ne ileri attıysa yarıda kaldı ve başka yol çözümlere başladı. Erdoğan’ın amacı seçimden seçime Kürtleri ovalamak ve bir daha iktidara gelmektir. Zihniyet sahte-bozuk olduğu için gün gelir Kemalist Anır kabircisi olur, gün gelir demokraside ahkâm kesilir, gün gelir dün kullandığı sözünü çiğneyip başka sözlerden konu eder. Yani Erdoğan'ın ne güneşin doğuşu ile uyanılır ve ne de Güneşin batışı ile akşam olunur. Onun şahsında hiçbir inandırıcı yanı olmadı ve olmadı da.

Altı ayda 8 bin KCK’lıları içeri aldı, daha da içeri alacakları ön planda. Tek Türkiye adı altında tekçilikle Üniter sisteme sarıldı ve bir numaralı Kürt düşmanı oldu. Kürtçe dersi ‘’Eğitim’’ yerine ‘’Öğretim sistemi’’ ve ‘’Kürtçe seçmeli ders’’ olarak lanse etti. PKK-BDP’in önerdiği 25 eyalet, demokratik Özerkliği bile çok görerek BDP’nin üzerine yürüdü.

Erdoğan ve partisi AKP özünde ciddi ve dürüst politikanın arkasında olmuş olsaydı PKK ve BDP’lilerin dışında başka Kürt partileri de vardı. HAK-PAR ve KADEP de Kürt siyasi partilerdir, Erdoğan en az bunlarla da oturup muhatap arayabilirdi. Demek ki Erdoğan başından beri Kürtlere karşı savaşı dayatma ile tercih ediyor.

Roboski (Uludere) 34 katliamı inkâr eden Erdoğan ve partisi AKP katillerin yerini biliyor ve şahıslar ortada olduğu halde katilleri bile bile koruyor Erdoğan kendi kanallarında Kürtçe konuşma izni var ama başka kanallarda konuşma izni kaldırılıyor ve ayrıca cezalandırılıyor. Sazı ile çalan ve şarkı-türküsünü söyleyen ozana da ceza veriyor. Erdoğan’ın bireysel diktatörlüğü ‘’Üniter sistemin’’ içinde, tek adam olarak krallık dönemin sistemini andırıyor.

Eskiden Kürt İslamcıları Erbakan’a ve sonra Erdoğan’a empati (duygudaşlık) duydular ve arkasında yürüdüler. Hala bunların arkasında yürüyen Kürt ahmakları vardır. Şimdi, Kürt İslamcıların bir kısmı Kürt ve Türklerin aynı hakka eşit olmadıklarını kavradılar. Kürt İslam kesimleri Türklerle eşit haklara sahip olmadığını anlayınca camiler ve ibadet yerleri ikiye bölündü ve Kürtler kendilerine başka cami arayışı içinde kaldılar. Avrupa Kürtleri de Türklerin ibadet ettiği camilere gitmiyorlar. Dualarını Kürtçe okuyor, Kürtçe cenaze törenlerinde de Kürtçe dua okumaya devam ediyorlar.

Erdoğan ilk siyasi hızında Kozmik, Balyoz ve Ergenekoncuların üzerine yürüdü. Herkes Kemalizm’in yıkılış zamanı geldi diye anlam verdiler. Türk medyaları ise bu doktrin üzerinde bayağı yoğunlaştılar. Atatürkçü ve Atatürk düşünceliler üniversite akademisyenleri tabandaki kitleye kadar indi. Burada Kürt ve Türk düşmanlığını şiddetlendirerek düşmanlık nifakın tohumunu ektiler. Toplu Kürt Avukatların tutuklanması ve onların hakkında tutuklama kararı yasanın hiçbir kurallarına uygun değil aynı zamanda Uluslar arası hukuka da aykırıdır. Türk devletin en büyük utanç belgesi; 23 Nisan Çocuk Bayramını kutlar ve onları coştururken, Kürt çocuklarını da hapiste çürütmeye kollarını sıvadı. Şimdilik alınan İstatistik bilgiye göre Hapishanelerde 700 kadar Kürt çocukları yatıyor. Devlet bu Kürt çocukların geleceğini hesaba katmadan cehennem hayatını tercih ediyor.

En son Erdoğan kadınları köle ve ev hizmetçi yapmak için ‘’Kürtaj yasaklamasını gündem konusu yaptı ve Kürtajı yasaklamak istiyor. 1800’lere kadar Kürtaj yasak değildi. Ne zamanki çıkarcı devlet ve ortağı olan iktidar sahipleri ‘’Kürtajı’’ yasaklama kararı çıkartı, kölelik orada başladı. Dünyanın birçok ülkelerinde Kürtaj hakkında değişik kararlar alınıyor.

Kadınların savunmalarını destekliyorum;

Zina serbest, kürtaj yasak Kürtaj haktır, Uludere katliamdır" “Kürtajı yasaklamak, kadın cinayetlerine davetiyedir”, “Direnen kadınlar kürtajı yasaklatmayacak” ve “ Emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir” geleceklerinin denetim altına alınmaya çalışıldığı savunularak, “Ne kürtaj hakkımızın ne de bedenimiz, emeğimiz ve cinselliğimiz üzerindeki haklarımızın sınırlandırılmasına izin vermeyeceğiz”

Erdoğan, ilerici sivil toplum kuruluşlardan ve sendika demokratik eylemlerinden korktuğu için eylemcilere karşı polis ve Jandarma dikti. Gereksizce Eylemcilerin birliğini bozmak için Biber gazınıkullandı ve kullandırıyor. Gaz biberinden sakatlanan ve ölenler bile oldu. Erdoğan bir Müslüman olarak Allah’tan korkacak olmuş olsaydı insanları öldürmez ve eli kolu bağlı olan insanların üzerine yürümez ve şiddeti kullanmazdı.

Erdoğan bir yandan da çözüm istiyoruz diyor. Galiba kedisi gibi düşünenler varsa çözümü kendi paketinde bulmaya çalışıyor. Amed’de kullandığı sözler bana çok polemik (dalaşma) ve çarpıcı geliyor;Başbakan Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da partisinin il kongresi ve toplu açılış töreninde konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Bizim Güneydoğu ve Doğu'ya olan aşkımızı bu açılışlar ifade ediyor" diyerek, AK Parti'nin barış ve kardeşlik istediğini söyledi. Erdoğan, "AK Parti ayrımcılık demiyor, çözüm diyor. Biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Paradan, puldan, makamdan ötürü değil. İnşallah 10 bin kişilik bir camiyi Diyarbakır'a kazandıracağız. 30 bin kişilik bir stadı Diyarbakır'a kazandırıyormuş. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bu konudaki çalışmaları devam ediyormuş. Gaziantep, Şanlıurfa nasıl değiştiyse Diyarbakır'da öyle değişecekmiş" İşte kemiksiz dilini topaç gibi döndür de döndürüyor. Döndür, bakalım ne zamana kadar…


*** Amed’de ziyarette bulunan Erdoğan, BDP'li 8 milletvekiline KCK üyeliği iddiasıyla fezleke hazırlattı.

*** Halk iş-aş peşinde Erdoğan da 10 bin kişilik Cami Amed'de inşa etmeye çalışıyor. İnsanları uyutmak sersemleştirmek için uyuşturucu ilaç OPYUM nerde varsa onu Kürt halkına laik buluyor. 30 bin kişilik stadı Amed'e kazandırmak isterken stadı Kürtlere karşı bir silah olarak kullanıyor.

BDP milletvekillerin hakkında ''fezleke'' hazırlanması düşündürücüdür. Vekillerin dokunmazlığı ellerinde alması ve içeri tıkanması da hiç bir şeyin değişeceğine inanmıyorum.

6'sı BDP'li 2'si bağımsız 8 milletvekili hakkında KCK üyeliği iddiasıyla fezleke hazırlandığı öğrenildi. 6'sı BDP'li 2'si bağımsız 8 milletvekili hakkında KCK üyeliği iddiasıyla fezleke hazırlandığı öğrenildi. 6'sı BDP'li 2'si bağımsız 8 milletvekili hakkında KCK üyeliği iddiasıyla fezleke hazırlandığı öğrenildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı, BDP'li 8 milletvekili hakkında "KCK üyesi olmak'' iddiasıyla dokunulmazlıklarının kaldırılması için fezleke hazırladı. PKK’nın gizli şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK/TM ile ilgili yürütülen soruşturmalar kapsamında yerel yönetimler bürosuna gittikleri tespit edilen ve ortam dinlemelerine takılan BDP'li vekiller ile ilgili soruşturmalar tamamlandı.

Mahkeme, BDP'li Selahattin Demirtaş, Gültan Kışanak, Emine Ayna, Nursel Aydoğan, Sebahat Tuncel, Ayla Akat Ata, Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk hakkında, ''KCK üyesi olmak'' suçlamasıyla TCK'nin 314/2. maddesi uyarınca dokunulmazlıklarının kaldırılması için fezleke hazırladı.

Her bir vekil için ayrı ayrı yaklaşık 30 sayfadan oluşan fezlekede, milletvekillerinin Yerel Yönetimler Bürosu'na gelip gitmeleri ve burada yapılan ortam dinlemeleri delil olarak gösterildi. Fezlekede, milletvekillerinin "KCK" ile bağlantılı olduğu ileri sürüldü. Hazırlanan fezlekeler, TBMM Başkanlığı'na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne gönderildi.

Erdoğan’ın iki yüzü, iki astarı sırat köprüsünde sallanıyor, Kürtleri kazanması yerinde çok kan kaybetti ve kaybedecek. Kürtleri bir daha memnun etmesi için yeniden örgütlemeye veya insanları para mal, mülk karşılığında satın almaya çalışarak AKP üyeliğini kazanmak istiyor.

CHP Genel Başkanı Tuncelili Kemal Kılıçdaroğlu da ‘’Kürt sorunun çözümü’’ sorunu-paketi inandırıcı değildir. Kürdistan’da üye toplama peşinde bu kaypak Tuncelili Kemal’e inanmayınız, yoksa birer Kürdistanlı olarak, Kılıçdaroğlu’nun mayını ile yok olursunuz. Söylemesi benden.

Ortalık çok vahim ve karışık, kimin eli kimin cebinde olduğu belli değil, Kürtler kendi denklem ayarını geleceğini, kaderini kendi elinle hazırla ve karar ver…

Sevgi ve Saygılarımla

Kutbettin ÖZER

Gazeteci ve yazar

KutbettinO@t-online.de


BU İKİ CANSIZ HER ŞEYİ-N ''KÜRTAJINI'' BİLİYOR


Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2012-06-07 (800 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution