Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

209) Badische Neueste Nachrichten DER KURIER - KarlsruheBadische Neueste Nachrichten DER KURIER - Karlsruhe | HERZENSWÜNSCHE | 06.07.2012 -06.07.2012

Bugün Karlsruhe Kurier de ilanlar çıktı. Kurıer gazeteci evime telefon ediyor ve Bay Özer Türkler sürekli telefon edip bu resmi ve yazıyı çıkartın diyorlar. Gazeteci. Neden? O adam teröristtir bu insanların resmini ve yazısını ilan etmek teröristlere adeta hizmet etmektir. Bilmiyor musunuz? Gibi şikâyette bulunuyorlar.
Türkler Cumartesi günü Kürtleri rahatsız ettiler. Polisle gelenlerden biri, ben de ‘’Kürdüm’’ dedi. Beni ilgilendirmez dedim, şikâyette bulunan benim için önemli. Gazete ilanından sonra tekrar şikâyete bulundular. Türkiye'deki gelişmeler göre Avrupa’daki Türkler çok gerilerde kalmış ve Kültürsüz, sonra Türkiye’de gelişmelerden habersizler maalesef.

Kürtler bu gerici zihniyetler için sürekli geri hizmetlerde kalacak, aydın, yazar, bilirkişi, araştırmacı, tarihçi, felsefeci, psikolog, gazeteci v.s hiç olmayacak. Devrin nasıl geliştiğinin farkında olmayan bazı zavallılara üzülüyorum. Her insan bu evrende yenileşmeye, değişmeye ve dönüşüm nasibini almalılar.

T.C devleti, Denhag kriterlerine göre imza atmıştır, insan haklarına, çocuk koruma ve yetiştirme haklarına imzaları vardır. Ayrıca Türkiye’deki bütün din, mezhep, ırk, cins ve çeşitli milliyetlere hak vermek için Birleşmiş Milletlerin (BM) temel hak ve uluslar arası hukuka imza atmıştır. Almanya gibi gelişmiş modern bir ülkede bile Türk vatandaşların başka bir ırka hakaret etmesi ve gaspetme hukuku doğrudan doğruya Alman sosyal hukukuna aykırıdır. Uzlaşmaya gidilecek olursa, Uluslar arası hak arama Mahkemesine başvurulur. Ne yazık ki bir Kürt aydını olarak üzücü ve vahim olarak görüyorum.

Gerekenler düşünüldü ve hakarete karşı yapılacak çok şey vardır.


Gazeteci

Kutbettin ÖZER


..

..


01)Uluslar arası Festivali coşkunlukla kutlandı -0107.2012

Festival yerinde çadırla kurularak her dernek kendi kültürünü tanıtmaya çalışınca gelen misafir katılımcıların ilgisini bu sefer daha çok çekmiş oldu. 3000’ne kadar gelen misafirler için her milletin yemek kültürü tanımı ile doyuruldu.Karlsruhe Festivali, 30 Haziran 2012

Çok ayrı renkli ırktan olan dernekler festival coşkunlukla kutlandı.

Ayrıca Kürtler de ayrı çadır kurarak festivalde yer aldı ve bir çadır Kürt yemek kültürü ile tanıtıp misafirlerini doyururken, diğer taraftan da Kürdistan’ın dört parçasından Farsça, Arapça, Türkçe, Kürtçe İngilizce ve Almanca kitaplar sergisi açıldı.Bu festivalde Kitap sergisi oldukça ilgi çekti. Kitap masasına koşan ve kitap ısmarlama müşterisi bol olmakla beraber tartışma ve soru soranlara cevap verip açıklama olanaklarını da sağladık.

Saat 10 ila 11 arasında dört meçhul kişiler Kitap masasının önünde gelip gidenleri gördüm. Bunların normal halktan misafir katılımcıları olarak gördümse de yan bakışlarından pek hoşlanmadım. Aradan yarım saat geçtikten sonra iki Polis gelip bana yanaşıp soru sordular: Hakkınızda şikâyet var, siz PKK’limişsiniz ve PKK taraftarı olarak bu festivalde yer alarak PKK propagandasını yapıyormuşsunuz. Bir de PKK kitaplarını satıyormuşsunuz. Bu asılan iki Bayrak PKK bayrağı mıdır?

Ben, hayır, hiçbir örgütün propagandasını yapmıyorum ve bu kitaplar her dilden basılmış ve sansürden geçmiştir. Evet, PKK ve diğer bütün Kürt örgütlere ait kitaplar mevcuttur. Bunun yanında çeşitli dillerde yazılmış roman ve siyasi kitaplar da vardır. PKK dediğiniz bayrak Kürtlerin ulusal bayrağıdır. Kırmızı, beyaz, sarı ve yeşil renkte olan bayrak resmen Avrupa Başkenti Brüksel’de resmen tanınmış ve sorabilirsiniz. Bu masada yasakla ilgili hiçbir kitap yoktur. Sonra Almanya’da basın özgürlüğü vardır. Benim kitaplarıma karşı gelen Türk derneklerin üyeleri kitabın içeriğini bilmiyorlar. Resimlere bakarak Alman polislerine şikâyette bulunuyorlar. Ben bu şikâyetlerini reddediyorum ve şikâyet edenlerin hakkında davacıyım. Beni bu söylediklerimi lütfen protokole alnınız, dedim.

Bir yarım saat sonra aynı iki polis ve dört Türk, kitap masasına yaklaştılar ve Türklerden biri Kitap masasına yaklaştı eline her aldığı kitaba PKK kitaplarıdır dedi ve kaldır, derhal çadırını da kaldır öfkesi ile bağırıp çağırdı. Bu genci ikna etmeye çalışınca, ‘’Ben de Kürdüm’’ dedi. Sizsin Kürt olup olmamanız beni ilgilendirmez. Kim olursan ol. Bu kitapları, haritayı ve Bayrağı kaldıramazsınız, sonra yetkiniz yoktur, dedim. Polis protokolünü yapar ve Karlsruhe Savcılığına havale eder, Savcı tahkikat sonuç bilgisini aldıktan sonra Polis masamı kaldırabilir. Başka bir şekilde bu çadırı yerinden bile kıpırdatamazsınız. Nitekim Polis not etti ve çekip gitti.

Bu ara Polisin koruması altında kitaplarımızı tanıtmaya çalıştık. Polisin son gelişinde Festival sorumlusu ve Başkaları yanıma gelerek geçmiş olsun dediler.

Avukatımla konuştum ve Pazartesi günü şikâyet edenin hakkında dava açacağım.

Bu kargaşalığa rağmen günümüz çok güzel geçti, bütün Kürt yurtseverlere geçmiş olsun.

Kultur Kreis Kurdistan.

Karlsruhe.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2012-07-06 (803 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution