Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

215) Kutbettin Ozer:R.T.Erdogan iflas etti. -21.09.2012Kutbettin Özer:R.T.Erdoğan iflas etti. -21.09.2012

Erdoğan komşu ülkelerden hak, hukuk, Adalet ve onların Halklarına değil ‘’Arap Halkına’’ çocuklarına demokrasi, özgürlük istiyor. TC’nin Gizli istihbarat örgütü gazetecilik kılıfına bürünüp Suriye’de savaşı kızıştırıp halkı halka karşı karşıya getiriyor.


Cehennem T.C kapının önünde dururken ‘’bu ne turşu, bu ne lahana’’ misali ile bin çelişkilerle boğuluyor. Kürdistan dağlarında Gerilla ile Türk askeri kovalamaca dansını oynarken sayısız Türk askeri, Gerilla tarafından ( Türkler gibi geberiyor-gebersinler demiyorum) öldürülüyor. Yüzlerce anne ve Babalar çocuklarının terhisini bekliyor, bu kervan yolunda ne görüneni var ve ne de gelen izler. PKK’lar şehit kayıplarını günü gününe isim ve kod adlarıyla birlikte kamuoyuna duyuruyor, Türk tarafı ise kayıp ölülerini aile ve kamudan gizliyor. Hani derler ya ‘’ Karamanın oyunu sonra çıkar oyunu’’

Türkiye, Ortadoğu’nun en büyük savaş alanı.

Afganistan yıllar öncesi Büyük Britanya işgalinde iken altı–6 bin ölü asker kaybederek Londra’ya geri çekildiler. Arkasında Sovyetler Birliği askerleri Afganistan’ı işgal etti ve Yedi–7 bin asker kayıp ettiler umutları yerine gelmeyince bin pişmanlıkla Moskova’ya dönüş yaptılar. Hindistan, B. Britanya işgalinde sömürülürken sonunda def olup çekip gitmek zorunda kaldılar. B. Britanlar hakeza Malta’da da yıllarca kaldı ve işgali-sömürge sistemini başarılamayınca, kalmaya direndi ise de Malta İşçi Partisi (M. İ. P) iktidarı tarafından çıkartıldı.

Görüyorsunuz, hırsız ve katillerin ömrü ne kadar kısasa işgalci ve tefecilerin de ömrü o kadar kısadır. Yabancı işgalci, sömürgeci-talancı devletlerden hangisi olursa olsun eninde ve sonunda büyük zararla o yabancı ülkeden çıkmak zorundalar. Çünkü sömürge-talan belli bir noktaya kadar devam eder, sonrası hüsranlarla akıbetini sonuçlandırır. Türkiye devleti ve iktidar ve de kurumların zirve tepesi sık sık Kürtlere kullandığı terimler; Bin yıllık kardeşiz, et ve tırnak, kemik kaynaşmış, evliliklerimiz beraberdir, bir şarkı gibi Kürtleri ovalamaya çalışıyorlar. Ovalama bitti, parçalanmayan-bölünmeyen Misak-i Milli sınırların ipi kopmaya gidiyor. Erdoğan bitip iflas bayrağını çekiyor. Zavallı hatipliğiyle ortada sıkışıp kalmış. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bile meseleyi anlamışsa bile, sözünü şöyle kullanıyor, Oslo görüşmesi barış getiriyorsa, ‘’Görüşme devam etsin’’ diyor.

Gerilla vur Kürdistan’ı kur!!!

Gerilla vuruyor, bazı Kürtlerin işine gelmiyor. Çünkü bu tip Kürt şahsiyetlerin duruşu, misyonu, (Görev-Amaç) ismi ve nabzın tansiyonu düşüyor. PKK’nın dağdan inmesini inkârcı ve imhacı Türk devletinden daha fazla ısrarlıdırlar. Ne garip şey değil mi? 30 yıl dağda yaşlanmış insanlarımızı şartsız-şurtsuz eve gelmelerini isteyen erkek-dişi Kürt meleklerimizin düşündüklerini ve düşündürdüklerini ele alırsak teslimiyeti kabul etme şartı-şurtu çıkar. Bu teslimiyeti isteyenlerin çoğu Otonomi ve Federasyon isteyenlerdir. Devlet, AKP iktidarı ve sıradan olan Türk sömürgeci siyasi CHP v.s. partilerin hiçbiri, ‘’Kürtlerin kendi idare sistemini’’ istemezler. Türk tarafın duruşu sağlam dinamikleri, Türk-devletinin, ulus-devlet üzerinde kararları eskisinden daha fazla kararlı. Kürt tarafı ise yamalı bohça gibi ortak yanları olmayan kararsız hasta halleri var. Burada dağınıklık rol oynadığı an, Erdoğan İktidarın ve T.C. devletin işine geliyor.

Yukarıda işgalci devletlerden söz ettik. İşgalciler işgal ettikleri yerleri ömür boyu ellerinde tutamadıkları ülkelerden çıkma felsefesi doğuyor. Türk devletin hali yaman, bozuk para gibi olmuş. ‘’PKK silahlı mücadelesi AKP iktidarının ve devletin duruşunu iflas etti’’ekonomiyi de çökertti desem yerinde tam bir olgu. Bakınız Kürdistan’da, Şemdinli ve diğer bölge savaş alanlarında Türkiye savaşı kaybetti sayılır. Askerlerin ilgisi ve kontrolü dengesizleşerek hangi tarafa koşacağını ve nereyi kontrol edeceğinin pusulasını-rotasını kaybetti. Erdoğan hala yalan makinesi ile felsefe yapıyor, hala tekçilikle ısrar edip bütün halkları kandırmaya çalışıyor.

AKP iktidarı-devlet ve kumların tepkisi;

A)5-6 Ekim'de Galatasaray Üniversitesi'nden düzenlenecek Cinsiyet Eşitliğinin İnşası Konferansı için okul yönetimi BDP milletvekili Sebahat Tunceli’n katılmama şartını koydu. Konferans yetkilileri şartı kabul etmeyince Galatasaray Üniversitesi salon tahsisini geri çekiyor.

B) 16.09.2012 Pazar günü 9 Polisin Gerilla tarafından öldürüldüğü ve 70’den fazla insanların yaralandığını, araçların yakılıp tahrip edilmesi bütün Türk ve Kürt basını yayımladı, aynı zamanda Uluslar arası arenadaki medyaları haberdar etti. Şırnak ve Şemdinli ve Kandil çevre bölgelerinde de Türk Asker ölüleri kuşlara yem oldu, Erdoğan hala başarılıyız deyip gazel okuyor.


C)PKK‘lilerin ellerindeki rehinelere sahip çıkmayan Erdoğan Meclis kürsüsünde yemin-billâhlar la fetva okuyor ve yalan sözleriyle ölen insanların kanı ile politik yapıyor. Ben buna vicdansız, acımasız, dini-imanı olmayan insanlık dışı olan tavıra, insanlık namına abesle kınıyor ve şahsımın adına onu yargılıyorum.

Erdoğan ve AKP yoldaşları bir an önce imana gelerek kendilerine çeki düzen verip Kürtlerden özür dilemelidir. Kürtlere yaklaşım, dostluk, diyalog kurmaya özen göstererek bir an önce Kürt sorununu adaletçe çözmeli ve mecburdur, imha ve inatçılıkla bir yerlere gidilmez. Ortadoğu’daki işgalciler nasıl ki defolup çıkmak zorunda kaldılarsa, Türk devleti de Kürdistan’dan geri çekilmek zorundadır. ‘’O, TOPRAKLAR BİZİM’’ . Şayet Türk devleti diyalogu ve barışı sağlamazsa, Kürt halkını kaybedecek ve Kürdistan bağımsızlığa gidecektir.

‘’Ne mutlu Türküm Diyene’’ yerine, ‘’Ne Mutlu Kürdüm Diyene’’ ufku çıkar. Haaa!!!
Sevgi ve Saygılarımla

Kutbettin Özer

KutbettinO@t-online.de
Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2012-09-24 (684 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution