Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın     KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hüseyin Şahin:Körle yatan şaşı kalkarmış   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (19) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Ezidi anne:Oğlum beni IŞİD’linin Facebook’undan buldu   Selahedîn Çelik:Dengdayîna gelî, PKK û Başûr   İbrahim Güçlü:Şêx Seîd Efendî Serokekî Kurdistanê û bawermend e…   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

Av.Medeni Ayhan:DEVRİMCİ DEMOKRAT AVUKATLAR GRUBU AÇLIK GREVİNDEKİ TUTUKLULARI DESTEKLEMEKTEDİR.-01.11.2012

12 Eylül Faşizminin cezaevlerindeki işkence, insanlık suçu uygulamaları karşısında Kürdistanlı kadroların 1984 yılında gerçekleştirdiği açlık grevleri üzerine, darbecilerin ;”Gizli gizli yiyorlar” yalanını uydurarak etkisini kırmaya çalıştıkları ancak bu açıklamalarından kısa bir süre sonra 4 devrimcinin yaşamını yitirmiş olduğu bilinmektedir.1996 yılında gerçekleştirilen açlık grevleri sürecinde ise dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan nın;” Kantinden yemek stoklamışlar, yiyorlar” açıklamasını yapmasından bir süre sonra 12 insanımızın hayatını yitirdiği bilinhmektedir.2001 yılında ise Sadettin Tantan nın ;”Gizli gizli yiyorlarmış, hepsi sapasağlam” şeklinde medyaya demeç verdikten sonra 122 insanımızın yaşamlarını yitirdikleri hatırlanmalıdır.


Bugün ise 50. Gününü dahi geride bırakmış açlık grevleri ölüm ve sakatlık sınırında bulunmasına rağmen, Faşist Sömürgeci ve emperyalist Türkiye Devletinin AKP li Başbakanı Recep Tayip Erdoğan da aynı zihniyeti ortaya koyup tekrar ederek; ”Adalet Bakanım Cezaevlerine gitti, aç kalan yok. Herkes yiyor.2 dedikten sonra, ”Açlık grevinde 1 tek kişi var, açlık grevi şovdur, Mardin Kızıltepe de Ahmet Türk ün evi Kasrı Kanco da verdiği ziyafette BDP milletvekilleri kuzu kebabı yerken, diğer tarafa da ölün diyorlar” diyerek hem meseleyi çarpıtmaya yöneldi, hem de farkında olmayarak kendisini tekzip etmiş oldu.

Örneklediğimiz bu olayalar dahi sömürgeci Türk devletinin zihniyetinin ve uygulamalarının değişmediğini göstermektedir. Bizler siyasi tutukluların Kürt dilinin resmi dil olarak kabul edilerek eğitim yapılması ve cezaevlerindeki baskı ve hak gasplarına son verilmesi konulu taleplerini destekliyoruz. Ayrıca devletin grevdeki insanlarımıza zorla müdahale etmesine karşıyız.

Ancak bir bireyin imajını ve kültünü sağlama ve koşullarında bazı değişikliklere gitme hedefine endekslenecek bir tarzla zindandaki kadroların yaşamlarını adamalarına, sakat kalmalarına ve kadrosuzlaştırılmaya da taraf değiliz. Öte yandan savunma araçlarından dahi yoksun olan tutukluların açlık grevleri ile değil, dışarıdaki mücadele sonucunda sömürgeci-faşist ve emperyalist devletin talepleri kabul etmeye zorlanarak mecbur edilebileceği düşüncesindeyiz .

Bir kaç gün sonra dahi zindanlarda yaşamını kaybetme veya asgari olarak yüzlerce sakat kalma olayının yaşanabileceği konusunda endişeliyiz. Devlete karşı açlık grevindeki tutukluları destekliyoruz. Açlık grevlerinin yöneldiği talepler açısından gerekli kamuoyu oluştuğundan, fiziken yaşamını kaybetme ve sakatlıklara bağlı olarak kadrosuzlaştırmaya imkan vermemek gerektiğinden, kendi iradeleri ile grevi bitirmeleri çağırısında bulunuyoruz. Kürdistan ve Türkiye kamuoyuna arz ediyoruz.

Devrimci Demokrat Avukatlar Grubu Adına Grup Sözcüsü Avukat Medeni Ayhan

Av.Medeni Ayhan

ayhanmedeni@hotmail.comCopyright © http://www.kurdistana-bakur.com Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2012-11-01 (811 Okuma)

[ Geri Dön ]


>Powered by Nuke-Evolution