Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

218) Kutbettin Ozer:Kurban Bayramin ayibi! ?25.10.2012


Kutbettin Özer:Kurban Bayramın ayıbı! –25.10.2012

Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarken, Kürdistan’ın her dört parçasında savaşın bitmesine, barışın sağlanması için egemen bezirgâncı güçler ile sömürülen ve ilhak edilen Kürtlerle adalet eşitliği


Doğrusunu saracak olursanız ben ''Ateist''im hiç bir şeye inancım yok. İnsanların mantığı benim Allah'ımdır. İnsanların iyisi, demokratı, hümanisti. Anti demokratlar, İslam din, mezhep şeytan üçgenleri ile, ilişiklerim yok ve bunlar dünyada en çok sıkıntı çıkaranlardır. Ama içlerinde inananlar var, saf temiz bu şeytan üçgenlerin arkasında yürüyorlar, bunların arasında sıkıntı vardır. Farkında değiller. Bayram kutlamak, ibadet yapmak v.s. İslam ülkelerinde gelenek olmuş.

Baksana Erdoğan üçkâğıtçıya, güya Müslüman’mış, katillerin en büyüğü, üçkâğıtçının en büyüğü, her gün yalan üretenlerden biri. Bu cambazların hangisine inanalım, hangisine güvenelim. İslam dininde ve sahte demokrasilerde ezmek varsa ben orada değilim, mezheplerde siyasi oynuyorsa ben orada yer almam, Camilerde Kürtler ve Aleviler kınanıyor, ben o Cami'yi tanımam. Cem evlerinde Hz. Ali Peygamber'in yanı başında dersim katili Kemal Atatürk varsa, ben oraya gitmem.

Suni Kürtlerden daha fazla Aleviler eziliyor, Aleviler M. Kemal Atatürk'ün bayrağına ve katil siyasi CHP denilen siyasi partisine yaslanmışlar, ben o partide yer almam. Benim aldığım yer ezilmiş, sömürülmüş, en altta kalan işçi sınıfın yanında yer almak ve onlarla mücadele etmektir.

Bu sebeplerden dolayı anlamlı bir Kurban Bayramın mesajını yazdım. İster kabul etsinler isterse askıya atsınlar, umurumda değil, mücadeleye devam etmeye ant içtim ve en doğrusunu seçtim. Her kim ki doğru yolda ise, her kim ki barış kolunu uzatıyorsa, her kim ki diyalogu ve dostluğu istiyorsa, her kim ki insanlara darbe, şiddet, baskı kullanmıyorsa ve önce insanlık namına siyasi yapıyorsa ben onların yanındayım. Aynı zamanda başkaların siyasetine alet olmayı istemem, çünkü girdi ve çıktıların bilincindeyim. İslam ve demokrasi ilkeleri, Alevilerin taleplerini tanıyorsa, Kürtlerin ulusal taleplerine insanca, demokratça yaklaşıyor ve savaşsız sorunları çözüyorsa ben onların yanındayım.

Türkiye'de her dönemde kutlanan dini bayramlar ticaret üzerinde yapılıyor. Bunların hiç merhametle ilgileri yoktur. Erdoğan çözüm ararken savaşı kızıştırıyor. Adam sahnelerde ağzını açarak Ermeni, Yezidi ve Zerdüşt'tür diyor.

Bu adam gibi olan İslamcılara ne demeli?

İşte ''GÂVUR'' dedikleri bu tür insanlardır. Ölen ve öldürülen insanların ayırımını yapanların arasında yer almam. Türk devleti ve bütün cumhuriyet dönemlerin siyasi iktidarları Alevilere ve Kürtlere karşı kan kusturarak bütün Askeri mühimmatlarını kullanarak ordusunu, Jandarmasını, Polisini ve de bütün kurumlarını seferber etmiştir.

Bendeniz bu 46 yıldır Türk devleti ile barışık değilim ve küskünüm.

Türk devleti Suni Kürtlerin ve Alevi Kürtlerin kötü komşu ülkelerden biridir. Devletin hiç bir şeyi ile ortak yanım yok, bu karelerle onlarla anlaşamam. İnsanca diyalogla yaklaşımını gösteriyorlarsa yaklaşımım da yumuşar. Oslo'yu Türk devleti yarattı, ilk oturmayı Türk devleti tarafından teklif edildi ve aynı masaya oturuldu. Kandil’e de kendi adamlarını defalarca gönderdiler, İmralı'dan hiç ayrılmadılar.

Pekiyi bunlar ne istiyorlar?

Bunlar Kürtlerin bütün taleplerini bir kaşık suda eritmek ve bitirmek istiyorlar. 10 bin insanlarımızı hapishanelerde çürütmek için uğraşırken Silivri’de Ergenekon katillerine pasta yetiştiremiyorlar. 8. bin Kürt çocukları mahkûm edip Erdoğan BDP'ye ‘’Levhanı al Kandil'e git’’ diyor, bunlar mecliste muhatap olamazlar, diyor. BDP vekillerin Gerillalarla olan görüntülerini bahane ediyor.

Erdoğan bu şifreli nutku atarken Kürtlerin taleplerini ezip geçiyor. Bunların neresi inanılacak şey, bu şeytan üçgenlerle nasıl hareket edilir? Teslim olmakla mı yoksa direnmekle mi? Elbette sonuna kadar direnmek ve Kürt ve Alevilerin birliğiyle bu mücadele gerçekleşir.

Erdoğan kendi sıfatın argümanı (kanıtı) ile Mustafa kemal’in tezinde vicdanı olmayan ve acımasızca tek-tip diktatör tarihini, ÜNİTER sistemini harfi harfine yerine getiriyor. Kahrolsun diktatörlük ve sahte Kurban Bayramını kutlayanlara!

Saygılarımla

Kutbettin ÖZER

KutbettinO@t-online.de


Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2012-11-07 (722 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution