Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

226) Sayin Degerli Serafettin Elciyi kaybettik.
Kutbettin ÖZER.Şerafettin Elçi’yi kaybettik-26.12.2012Sayın Değerli Şerafettin Elçi´yi kaybettik.
KADEP Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi hayatını bugün öğleden sonra bütün Kürdistan halkına veda edip bizi bırakıp gitti.


Sn. Şerafettin Elçi uzun zamandan beri hastalığı ile savaşıyordu ve bu hastalığı ile cesur bir şekilde TV. Ekranlarında bile tartışmadan geri kalmadı. KADEP Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili olan Şerafettin Elçi hayatının kaybetmesi, Kürdistan halkının arasında ayrılması ve sadık hizmetinde büyük bir boşluk bıraktı.

KADEP Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi 74 yaşında Kürt siyasetçisi olarak parlamentoda tek temsilci olarak bulunuyordu.12 Mart 1971 muhtırası döneminde Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi (TKDP) sanıkları arasında yer aldı ve Askeri Mahkeme’sinde yargılandı, 8 ay kadar Askeri Cezaevi’nde tutuklu kaldı.

Elçi ilk olarak, 1977 genel seçimlerinde Mardin Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

1978–1979 yılları arasında Bayındırlık Bakanı olarak görev yapan Elçi, 12 Eylül darbesinden sonra tutuklandı, 30 ay’ı aşkın bir süre cezaevinde kaldı ve 10 yıl siyasi haklarından mahrum bırakıldı.

19 Aralık 2006 tarihinde kurulan Katılımcı Demokrasi Partisi’nin (KADEP) genel başkanlığına getirilen Şerafettin Elçi, 12 Haziran 2011 seçimlerinde Diyarbakır'dan milletvekili seçildi.

Elçi evli ve 7 çocuk babasıydı.

Yurt Dışı Örgütü, Kürdistan Demokrat Partisi (PDK-Bakur) adına önce akrabalarına, dostlarına, yakın siyasi arkadaşlarına ve bütün Kürdistan halklarına başı sağlığını diliyor ve Allah Şerafettin Elçi'nin yerini cennet ve yakınlarına sabırlar versin.

RDW, PDK-Bakur

Resim / http://www.nurhakdagi.net/


Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2013-02-06 (715 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution