Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

227) 2013 yilina hos geldin! -30.12.2012


2013 yılına hoş geldin! -30.12.2012

Kurdistana-Bakur / Sevgi ve Değerli Kürdistana bakur yazarları ve okurları biliyorsunuz 2012 yılının kronolojisini zor zar atlattık. Burada T.C devleti, Hükümeti ve gerici kurumları, Kürtlere karşı gerici zihniyet ve gerici tavırlarıyla büyük pazarlıklar yaptı

Ve bu pazarlıkla öldürülen insanların sayı oranı haddini aştı. Bu 2012 yılı içinde sebepsiz zuhur eden savaş ne Kürt ve ne de Türkleri kazandırdı, kaynayan kazanda olan kirlilik, Türk devletin idari sistemindeki yanlış tezahürat ve anti-demokratik olmasından kaynaklı olup gelişmemiş kalıplardan kendini tarihe teslim etmiş oldu. Galiba Türk ÜNİTER sistemi yenilenme, değişme ve dönüşmede Yeni Anayasa değişikliğinde, Yeni Demokratik Cumhuriyet dönemini istemediğine göre çıkmaz yolları arıyor, burada da çılgın savaş dayatılarak görüşmeli kan akıtmayı istiyor.


Başta merak edinilen haber, Devletle İmralı görüşmesinde alınan karara bağlı. Kürdün ve Türkün birlikte kalma mı, yoksa anlaşmalı savaş mı? Gerçekten bunca emeğime karşın çok heyecanlıyım.


Kurdistana Bakur’da yazarlarımızın etkinliğinde okuyucularımızın sayısı gün gittikçe artarak büyük bir itibar kazandı. Kurdistana Bakur sadece yazarların, siyasetçilerin, röportaj eden diyalog kuranların bir hayli derin kültürleriyle 2012 de büyük katkıları oldu. Siyasetçi yazarların yazıları yeniliklerle, yeni gelişmelerle, dönüşmelerle ve ahlaki üsluplarıyla kimseleri kırmadan tarafsız zengin kültürlerini sergilediler.Katkıcılara ne kadar minnettarlığımı tek bir sözle ifade edemeyeceğimi bildiğim için onların her birine teşekkürlerimi başarılarıyla bildiriyor ve 2013’te tarafsız yazarlar olarak hiçbir örgütün tesiri altında kalmayarak renkli, zengin, dünyaya açık, alnı ak, gerçekleri dile getirmek ve bütün siyasetçilere görüş yardımı katarak üstün başarılar diliyorum.

Ben ve Kurdistana Bakur yazarları gereği ihtiyaç duyduğu her defasında saygınlığımızı muhafaza ederek karşı guruplara sevgi ve saygınlığımızı hece, kelime ve cümlelerimize dikkat ederek hiç kimseyi kırdığımıza inanmıyorum. Eleştirileri başımızın tacı olarak kabul ettik, eleştirdiğimiz bazı tahammülsüzlükleri de başımızın üstüne koyarak eyvallah dedik. Her okurların sorularına vaktinde yanıtını verdik, bize şiddet, hakaret öfkeli tavırlarına yumuşak bir dille, belgelerle, tarihi cevaplarımızı geri bırakmadık. Şiddet kullananların büyük kısmı gerçekleri öğrenince, özür dileyerek yazı dili ile bildirdiler. Biz hiç kimseye kızmadık, kültür seviyemiz, yerel bakışımız, dünya görüşümüz ve dostluk, diyalog kurduğumuz her kesle barışık kaldık.

Kurdistana Bakur yazarları ve yazar misafirlerin görüşleri baldan daha fazla tadı olan kültür hazinelerine minnettarım. Bunların değerlerine değer katarak yorulmayan ve içten gelen çalışkanlıklarına hayranım. Yazarların yaşlarına bakıldığı zaman 40 ila 85 yaşları arasındalar. Her biri birer Dağ çınarı gibi dimdik ve gururlu, duruşlarıyla ahlaki yazarlığını sürdürmüş oldular, kendilerine ne kadar borçlu olduğumu tahmin edemem.

Kurdistana Bakur yazarları fikir özgür fikirleriyle ve aynı zamanda bağımsız adaylar, örgütlere bağımlı adaylar, ayrı ve zıt kutuplara malik olanları bir arada toplayıp, Kürdistan sitelerin en demokratik ve en özgür siyasi SİTESİ platformu haline getirdik. İnsanları rencide etmeyen, hakaretli yazıları yazmayan, kimseyi aşağılamayan her çeşit yazıları aldık ve yayınladık. Siyasi Site’miz yazarçizerlerin görüşleri ne olursa olsun, hangi örgütten olursa olsun, sanatsal yönden de herkesi kabul ettik ve bundan sonra da kabul edeceğiz. Bizi kazandıran bu fırsatı herkese hizmet vermemizdir. Diyoruz ki, bırakın insanlarımız nihayetinde bir demokrat site gazetesinde özgür iradesini yazsın, yazabilsin kamuoyuna niyetini diyetini bildirsin. Sonra neden başkaların görüşlerine tahammül etmeyelim, etmek zorundayız, demokrat olmanın ve demokrasinin gereği de budur.

Kürdistanlı ve Kürt olmayan yazarlar, Kürdistana Bakur siyasi Gazete Site’sine bildirdikleri mesajlarında, iyi ki böyle bir Kürt sitesi var, herkesi bağrına alıyor ve iradelerini ifade edebiliyorlar gibi mesajlarını iletiyorlar.

T.C devleti ve iktidar mekanizmasının kurumu, Kürtlerin üzerine çok acımasız yürüdü. İnsanları bilerek yaralı bırakmak, sakatlamak, işkenceye tabi tutmak, iliklerde insan avcılığına çıkmak ve cana kıymak kadar kötü şey var mıdır? Sonra kendi öldürdükleri ölüler üzerinde politik yapmak, insanları zorlan dağa çıkartmak, annelerin gözyaşlarının dinmesine dur demeden saygısızlık yapmak, Kürtleri birbirleriyle kırdırtmakla meşgul olmak, inadına Tek Türk, tek ulus, tek millet, tek din, tek mezhep ve inkılâpların altına imza atan AKP ‘li Başbakan R. T. Erdoğan MHP’yi de soluyarak ve onu aratmadan tam Nazi kalıpçısı kılıfına girdiğini görüyoruz.

Erdoğan ve kurumu, Kemalist diktatör çağını aratmadan, ondan daha fazla katliamı gerçekleştirerek Kürdistan’ın her bir bölgesini ordusuyla, Polisiyle, Jandarmasıyla ve Korucularıyla Halepçeye ve Uludere (Roboski)’ye çevirmek istiyor. Erdoğan yeni bir Postmodern ile katliamları, Kürtleri Tutuklamayla bitirmek istiyor. Gerici Arapların Müslüman kahramanı görünüp bir şeyler yaptığını sanıyor. Misak-i Milli sınırlar dâhilinde Türk devletin problemleri boğaza kadar gelmiş ve taşmış, kendi iç meselesinde en başta Kürt ulusal sorun varken Mısır Meclis toplantısı -nda konuşmasıyla bütün Arapları aşağılayarak, küçülterek hakaret edici tavrıyla İsrail’e karşı tek cephe’de birleşmesini istedi. İsrail çocuk öldürüyorsa, SEN en çılgınlığınla çocukların kolunu bükerek sakat bırakıyorsun ve hunharca öldürüyorsun. Öfkeli çocuklar ve Dağa çıkmaların hesabı senden sorulur.

Erdoğan ülkesinde binlerce siyasi insanların özgür ifadelerini yasaklamak için tutuklamakla rahat edeceğini sanıyor. Oysaki Erdoğan insanları tutuklayarak rahat etmeyecektir. Senin Kürt sorunun varken SEN Erdoğan hep en alta kalacaksın. Kürt meselesi seni ve o güçlü kadronla birlikte bitirecek ve biteceksin. Sen iktidardan uzaklaşır uzaklaşmaz senin elinde olan Üsküdar’daki hastanen, hanedanın ve o çaldıkların mal-mülkler elinde alınacak ve en adi cezaya çarpılacaksın. Önce Üniversite genç öğrenciler biber gazı atmak neymiş, AKP gençlerin kucağındaki Bilgisayar ile birilerin elindeki Döner bıçağı, demir malzemeler ve patlayıcı Molotof silahların hesabı senden sorulacaktır.

Türk ve Kürt sorunu ülkende varken, komşu ülken olan İran’ın içişlerine karışman, Irak Federal Cumhuriyetini tanımaman, ırak’ın kuzeyinde resmen kurulan Kürdistan federal devleti bir türlü ağzına almaman, fırsatı bulur ve Güney Kürdistan federal devletini El Maliki ’ye teslim etmenden hiç şüphemiz yoktur. İçinden Kürdistan kelimesini hazmedemediğin gibi, Kürt insanları hiç hazmedemiyorsun, o kadar kirliliğin var.

Erdoğan bir başbakan olarak sindiremediği ne varsa karşı cephe almış ve kince insanların üzerine yürüyor. Suriye’de iç isyan var, savaş var, iktidar savaşı var, muhalefetlerin birbirlerine düşmanlıkları var, Esad Başer’in tek diktatör olma ve iktidarda kalma problemi var. Bunların arasına sıkışmış bir de 3 milyonluk nüfuza sahip dev gibi Kürt sorunu var. Bu varlığa dair, Erdoğan Suriye’deki bütün guruplara tahammülü var, tek bir tahammül edemediği ve orada Kürtlerin ilk kez Suriye içinde muhalefet oluşturduklarına karşı rahatsız olduğunu dile getiriyor. Kürtlerin başkaldırılarına, Erdoğan ve Türk ırkçı tarafları çok rahatsız. Korkularından dolayı Avrupa Birliğini (AB) ve Avrupa Parlamento Komisyonu ile görüşmelerde ve Suriye Kürtlerin haklarına onay vermeyiniz diye resmen görüşmeleri var. Bunun yanında da Türkiye’de Kürt sorunu yok, bizde terör sorunu var diye dayatıyorlar.

İşgalci ve sömürgeci devletlerin devlet karakterlerini az çok yakından tanıyor ve onların demokrasiye ihtiyacın olmadığını da keşfettik. Öyle ise en son ne kaldı?
Kürtlerin Ulusal Birliği, Ulusal Cephesi, Kürtlerin kendi kendini idare etmesi
sonuçta bu formül elimizde kaldı. Tek bir Kürt meydanda kalasıya kadar göz kırpmadan haklı mücadeleye devam edecektir ve edeceğiz.

Kurdistana Bakur Siyasi SİTE’si 2012’de nasıl ki yayımlarında çalışkan ve dürüst devam ettiyse 2013’te de yayımlarında daha da gerçekleri yakalayarak çalışmalarına devam edecektir.

Kurdistana Bakur tüm Kürdistanlıların yayın organlarına selamlarını iletirken her bir Kürt yayın organı biribirlerinden üstün ve kıskanmadan, taraf tutmadan, bağımsız ve özgür yayımcılık üstatlığında büyük başarılar diler ve Kürtlerin dışında bizi destekleyen, yanımızda yer alanları, çalışanları ila birlikte 2013 yılı en demokratik en özgür yılı, hayırlı ve uğurlu olması dileğimizle kutlu olsun.

Kurdistana baur/ http://www.kurdistana-bakur.com/


EDİTÖR

Kutbettin ÖZER

Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2013-02-06 (717 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution