Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (06) BÎJI KURDISTAN   Saruhan Oluç:Defolun gidin' zihniyetiyle 'Fırat'ın doğusunu temizleyeceğiz' aras   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (08) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hikmet SERBİLİND:KÖLE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞE ENGELDİR   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Behsa PYD–Salih Mislim, Tirkiyê – PKK û daxwaz û hevdîtinên veşartî dike   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

239) Kutbettin Ozer:TURKIYE BAHARI,-10.06.2013


Kutbettin Özer:TÜRKİYE BAHARI,-10.06.2013

Arap baharını gördük ve uluslar arası bu baharla ilgili çok aynalı yazılar yazıldı ve yazdılar. Aynanın iç bukey ile dış bukeyi görüntülerinden dolayı korku bütün Ortadoğu ülkelerini sardı.

T.C Başbakanı Arap lideri gibi dış politikayı sürdürdü, Davos’ta çok çatlak savunmalar yaptı. Ülkesinde Erdoğan’ın polisi gözü önünde Kürt çocuğun kolunu kırıp kafasına enselediğini inkâr ederek. İsrail ‘’ iyi çocuk öldürür’’ dedi. Arap ülkelerin işine geldiği için Erdoğan’ın bu haykırışına dair resimlerini her yerde astılar.

Erdoğan Mısır Konferansında Arapların gözü içine bakarak, Arapların birliğini istedi ve bir anlamda korkaksınız dedi. Biz buraya çay içmeye gelmedik, biz buraya ciddi meselelerin çözümü için bulunduk ve bulunuyoruz. Yani Erdoğan adeta Arapları eğitim öğretmeni gibi ders vermeye kalkıştı.

Erdoğan demokrasi adını ele alarak demokrasiyi otoriter ve totaliter bir anlayışa tek yönden tek adam olmak istiyor. Belki çok kere hatalı konuştuğun farkına varınca kendisi değil, yerine Bülent Arınç kürsüde özür mahiyetinde Erdoğan için çok özür diliyor ve dilediğine de şahit oldum.

Erdoğan derin devletin iç pisliklerini temizlerken kendi yaptığı tek otoriterin farkına varmadan istediği amacı yerine getirmeye çalışıyor. İnşaat ve mimar konusunda Erdoğan yeni bir plan, proje önüne koymuş istediği binayı yıkıyor, yakıyor ve yerine villalar kuruyor. Üç katlı binayı altı kat çıkıyor, dört katlıyı sekiz kat çıkarak dört kat dairelerde büyük tefecilik yaparak rant para kazanıyor, Erdoğan’ın aldığı hissenin ne kadar olduğunu bilmiyorum. Üstelik ihale alanlar da Erdoğan’ın adamları.

Erdoğan bu yaptıklarının dışına çıkarak değişik rant kazanma yollarını bulmuş. Bu sefer Gezi Bahçesi konusu çıktı. Taksim’de çevre ikametçilerin göz bebeği olan Gezi Bahçesi tek umutlandıkları ağaçların gölgesinde oturmak ve o bitkinin kokusunun nefesinin tadını çıkartmaktır. Erdoğan bu projeyi ele aldığı zaman önce çevre konutların görüşlerini almalıydı. Görüşler almadan, ağaçları kesmekle yeni bir ‘’Arap Bahar’ı yerine, Türkiye Baharın’’ geleceğini hatırında bile geçirmezdi. Arap ülkelerin iç isyanları (Halk ayaklanması) hakkında Erdoğan akil insan olarak çok konuştu ve defalarca da liderlere bozuk laflar atarak ‘’beceriksizler’’ dedi.

PKK 1984 tarihinde ilk kurşun atma ile silahlı eyleme başlarken günümüze kadar Gezi Eylemi kadar ses çıkartmadı. Erdoğan daha fazla Arap inatçılığını güderse, Türkiye’de Türkiye Baharı aniden kıvılcımlaşabilir. Erdoğan’ın korucu ve güven sağladığı ordusu, Jandarması ve Polisleri Halkların ayaklanmasına karşı baş edemez. İşte Suriye göz önünde…

Biliyor musunuz en büyük iç isyan ve halkların ayaklanması nereden talimat gelebilir?

Türklerin çeşitli kuruluşları yani dinci İslamiciler, sol muhalefetler, orta sol, liberaller, sağcılar ve aşırı uçtaki faşistler, gençlik kolları v.s. gibi isyancıların isyan etme süreci kısa bir zamanda pes olur.

Ama velâkin Türkiye Baharın ayaklanmasına yol açan bir tek kişi vardır.

O da İmralı’da oturan PKK genel başkanı idama mahkûm Abdullah Öcalan’dır. A. Öcalan bir talimatı ile bütün PKK’ yi ayağı kaldırır ve diğer Kürtleri de beraberinde götürür. Ki, bu ayaklanma Arap Baharından beter beteri olur. Erdoğan apaçık Kürtlerin ayaklanmasından korkuyor.

Sırrı Süreya Önder Gezi Parkının söküleceğinin haberini alır alamaz 31 Mayıs sabah şafağında saat 05’te Gezi Parkı’na gidiyor ve ağaçları sökmeye gelen greyderin önüne geçerek ağaçların sökülmesini engelliyor. Bu arada gaz bombasından yaralanan Sırrı Önder hastaneye kaldırılıyor. Eminim birkaç Milletvekili de olmuş olsaydı durum gelişmelere daha sahne olacaktı.

Erdoğan’ın önünde güzel şeyler bekliyor.

Anayasa değişikliğinde tam demokrasi reformu, 1980 Anayasaya tamamen son verilmesine, Kürtlerin talep statüsünü kabul etmesi ve Federal bir sisteme ayak atması önemli koşullardan biridir. Bu hususlar yerine gelirse en azından demokrasi adıma yaklaşmış olur. Kürtlerin kardeşliğine hayatta inanmadığım için, en azında sosyal adalet ve huzur içinde iki büyük halk birlikte yaşamını sürdürmüş olurlar.

Sevgi ve Saygılarımla

KutbettinO@t-online.de

Yazar ve Gazeteci


Copyright © KURDISTANA BAKUR-BIJI KURDISTAN Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2013-06-10 (670 Okuma)

[ Geri Dön ]Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution