Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın     KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Hüseyin Şahin:Körle yatan şaşı kalkarmış   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (19) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Ezidi anne:Oğlum beni IŞİD’linin Facebook’undan buldu   Selahedîn Çelik:Dengdayîna gelî, PKK û Başûr   İbrahim Güçlü:Şêx Seîd Efendî Serokekî Kurdistanê û bawermend e…   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.263) Kutbettin Özer:ŞENGAL ve KOBANİ-21.09.2014

Bu plan Ortadoğu ülkelerin birlikte ortak olan IŞİD’e destek planlarıdır. Asil gerçek amaç; Kürtleri ancak bu şekilde bitirebiliriz düşünüyorlar ama yanılıyorlar. Nitekim bu planı koyup uygulanmaya çalışılıyor.


PYD başından beri Hewler antlaşmasına uymadı ve ihlal etti, dürüst ve vicdani sadık kalsaydı, bugün IŞİD denilen soytarı teröristler Şengal ve Kobani’ ye gelip katliam yapmazdı ve yapamazdı da.

Ben burada Kürtlerin kaçınılmaz ulusal Güç birliğinin başından beri taraftarıyım. Bu birlik mutlaka oluşturmalı ki Şengal ve Kobani’ ye girmeliler. Uluslar arası desteklenen terörist Örgütü olan IŞİD mutlaka Kürdistan Bölgesinden çıkartılıp derhal temizlemelidir.

Uluslar arası bütün ülkelere çağrım; Kürdistan bölgelerindeki saldırı bir katliam projesidir, Halepçe'den daha ötürü bir katliamdır, dünya kamuoyu bunu görmeli ve vicdanen Kürt halkının yanında olmalıdır.

Her kesçe biliniyor ki Türk devleti başından beri IŞİD’e yardım ediyor ve bu yardımının devamına ve yardımın kesmediğine inanıyorum. 49 kişinin tekrar Türkiye’ye serbest bırakılması akıl işi olmadığı ortaya çıkıyor. IŞİD’le danışıklıkla bu savaşın dayatması Türk devletin bu kirli katliamın içinde olduğu mutlaktır.

Güney Kürdistan ve Batı Kürdistan kaderi, Kürtlerin Z‘’ORTAK’’ ulusal bir ruhla ancak pekleşebilir, bu da Peşmergelerin ve PYD-PKK gerillaların birliğiyle Şengal ve Kobani kurtulabilir. Türkiye’nin Batı Kürdistan sınırında ‘’Tampon’’ kurmasına karşıyım, çünkü bu Tampo’nun yapılması doğrudan doğruya bir ilhak projesine dönüşeceğine dair bir işarettir.

Türk devleti derhal Kürdistan bölgesinde elini çekmeli ve IŞİD’e karşı tavrı ne ise kamuoyuna maksadını açıklamalıdır.

Sevgi ve selamlarımla

KutbettinO@t-online.de

Uluslararası Gazeteci ve yazar
Taner'den.

Sayın Özer, siz milliyetçi ve ayırımcısınız. Türk sınırını ve parçalamaya ne haddinize. PKK ve BDP insafa geldi siz hala gelmediniz.

00)Kutbettin Özer'den yanıt: Irkçı kesime ve Türk devletin demokrasi probleminde olan çelişki; -21.09.2014


Aşağıdaki ırkçı Taner adama Yanıtım olacakBu dünya ne sana ve ne bana ve ne de başkalarına kalmaz, bunu sen de biliyorsun. Biz Mezopotamya toprakların evlatları iken, siz bulunduğunuz coğrafyanın ismini bile bilmiyordunuz. Bu bölgelerde medlerin medeniyetini bizden, (Kürtlerden) öğrendiniz...

Biz Kürtler ırkçı olmadığımız için, bu kutsal topraklarda her ırk, din ve mezheplere mensup olan insanlar yaşayabilir diye sizleri bağrımıza bastık. Bu demokrasi anlayışı sebeplerden dolayı bağımsız devlet kurmaya gerek görmedik. Ama siz egemenler ne yaptınız; biz Kürtleri imha ve yok etmeye çalıştınız. 21. asrın son dönemecinde, günümüze geldiğimiz konum; biz Kürtlerin sayesinde ülke sahibi oldunuz. Ulus-devlet-ülke sahibi oldunuz ama insanlık namına zerre kadar insanlık nedir bilinen şeyi kavrayamadınız.

Kürtler çok zülüm yaptınız, çok hırpaladınız, insanlık muamelesini uyguladınız, toplu mezarlar kazdınız, barbalık sistemle dünyanın en adi kavramları devlet adına suç işlediniz. Zülüm etmeniz bir noktaya kadar geldi ve tıkandı. Şu anda tepişme sancısını çekiyorsunuz. Türk devletinde demokrasi sorunu olduğu için çelişkiler üzerine çelişkiler birbirini kovalıyor. Bu küresel yaşam kültüründen kaçmak, kurtulmak imkânı olmadığı için yarın uluslar arası yargılamayı şimdiden göz önüne almanız gerekir.

Biz bu barbar gidişatınızın uygulamasına son vermek için Kürtler olarak yemin ettik ve Kürdistan'ın bağımsızlığına yemin tugayları kurduk. Biz ölsek yarın çocuklarımız, torunlarımız bizden daha çalışacaklarına eminim. Sonra elimdeki kimlik Türk kimliği değil, diğer Kürt kardeşlerim Türk kimliğini taşıyorlarsa zoraki dayatılan egemen Türk kimliğidir. Ki doğuşumuzdan beri Kimliğinizi koruduk ve korumaya çalışacağız. Kimliğinizi de hiç kabullenemedik, asla olmayacak da.


Kutbettin ÖZER


Copyright © http://www.kurdistana-bakur.com Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2014-10-05 (685 Okuma)

[ Geri Dön ]


>Powered by Nuke-Evolution