Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Güçlü:Şerê xendekan: Şerê wekaaletê ye û rewşa kurdan xerabtir kir   HÊMİN EBDULLAH:PKK yapma   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Ortaş:Akıllı Telefon İnsanı Yaşamdan Koparıyor Mu?-   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Mim Yavuz Binbay:Kamu Görevi – Reddi Miras ve çocuklarının ebeveyn suçlarındaKİ
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

 
Eğitim
DAVETIYE / DAWETNAME / EINLADUNG / Weqfa Ismail Beşikçi (WIB) yek saliya xwe temam kir. -01.03.2013

Cîh û dema civînê li jêr e /Toplanti yeri ve tarihi/Veranstaltungsort und –zeit:
DGB-Haus (Hola Mezin/Großer Saal/Büyük Salon)
Hans-Böckler-Platz 1, 50672 Köln
Roj/Datum: 03.03.2013 (Yekşem/Sonntag/Pazar), Saet: 12:00-16:00


Civîna agahdariyê û piştevaniyê ya Weqfa Ismail Beşikçi (WIB) 2013 li Kolnê

İsmail Beşikçi Vakfı (IBV) 2013 Köln Toplantisi

Info- und Solidaritätsveranstaltung 2013 für Ismail Beşikçi’s Stiftung in Köln

Cîh û dema civînê li jêr e /Toplanti yeri ve tarihi/Veranstaltungsort und –zeit:

DGB-Haus (Hola Mezin/Großer Saal/Büyük Salon)

Hans-Böckler-Platz 1, 50672 Köln

Roj/Datum: 03.03.2013 (Yekşem/Sonntag/Pazar), Saet: 12:00-16:00

****************************************************************

,

Destpêkê silav û rêz.

Wekî hûn dizanin sala par li Istanbulê bi navê zanyar rêzdar Dr. Ismail Beşikçi weqfekî hat damezirandin. Weqfa Ismail Beşikçi (WIB) yek saliya xwe temam kir. Par me, dost û piştvanên Weqfê civînekî agahdariyê û piştevaniyê lidarxistibû.

Îsal jî em, dost û alîkarên Weqfa Ismail Beşikçi, li Kolnê civînekî çêdikin. Dê birêvebirên Weqfê jî ji Istanbulê werin beşdarê civînê bibin. Armanca civînê, pevguhestina agahdariyên derbarê Weqfê de û berhevkirina alîkariya malî ji bo Weqfê ye. Hem Weqif û hem jî em dostên Weqfê, naxwazin li Ewrûpa bi destê kesan ji bo Weqfê alîkariya diravî berhev bikin. Ya rast ew e ku birêvebirên Weqfê raste rast beramberê meqbûz û koçanên xwe alîkariyê berhev bikin. Ev kar dê di civînê de pêk were.

Em hêvîdar in, hûn civînê bidin nasîn, werin li civînê beşdar bibin û alîkariyekî bidin Weqfê. Piştî civînê em dixwazin bi mêvanên xwe re herin xwarinê û sohbeta xwe li wê derê jî bidomînin. Kesên bixwazin beşdarê xwarinê jî bibin, hewce ye derengtir rojekî berê em agahdar bikin.

************************************************************ < P ALIGN="JUSTIFY">Değerli Dostlar,

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da sevindirici bir adım atıldı, saygın bilim insanı Dr. İsmail Beşikçi adına vakıf kuruldu. 7 Ocak’ta İsmail Beşikçi Vakfı (IBV) bir yaşını doldurdu. İsmail Beşikçi Vakfı’nın Avrupa‘daki Dostları ve Destekçileri olarak geçen yıl mart ayında Türkiye’den Vakıf yöneticilerinin de katıldığı bir tanıtma ve dayanışma toplantısı düzenlemiştik. Böylelikle dayanışma görevimizi yerine getirmeye çalışmıştık.

Bu yıl da yine aynı amaçla yine bir toplantı düzenliyoruz. Toplantiya İstanbul’dan Vakıf Yöneticileri katılacak. Toplantının amacına uygun olarak iki gündem maddesi olacak. Vakif yöneticileri, geride bıraktıkları bir yıllık faaliyet dönemiyle ilgili katılımcıları bilgilendirecek. Aynı zamanda katılımcıların görüş ve önerilerini dinleyecekler. Toplantının ikinci gündem maddesi ise, Vakıf’a material ve parasal destekte bulunmadır.

Hem İBV hem de Vakfın dostları bizler, Vakıf adına Avrupa’da üçüncü kişiler eliyle para toplamayı uygun bulmuyoruz. Parasal desteklerin makbuz karşılığında direk toplantıda Vakıf Yöneticilerine verilmesi, en doğru tutumdur. Toplantıya katılımınızı ve IBV’ye mali katkıda bulunmanızı diliyoruz.

Toplantıdan sonra Vakıf yöneticileriyle birlikte yemek yenilmesi ve yemekte de sohbetin sıcak bir ortamda sürdürülmesi tasarlanıyor. İsteyen katılımcılar bu arzularını, toplantıdan en geç bir gün önce bize bildirmeleri gerekiyor.

brayaz@t-online.de

****************

Kürdistanlı Kadınlar Birliği-KOMJIN´da TC Essen Konsolosluğuna mektup -01.03.2013

Kürdistanlı Kadınlar Birliği-KOMJIN, TC Essen Konsolosu Mete Zaîmoğlu´na bir aҫık mektup yolladı ve Macide Senem Çamlıbel´e olan desteğini vurguladı.

TC Essen Konsolosluğu tarafından Dortmund Friedens-Grundschule ilkokulu müdiresi Bayan Dreps'e yollanan bir mektupta, okuldaTürkҫe öğretmenliği yapan Kürt kimlikli Macide Senem Çamlıbel hakkında şikayette bulunulmuş ve Çamlıbel'in dersinde harita üzerinde Türkiye'nin bir bölümünü Kürdistan olarak nitelendirdiği, ayrıca Türkiye'nin Kürtleri sömürdüğü ve yok ettiği şeklinde imalarda bulunduğu ifade edilmişti.

KOMJIN´ın mektubunda şu görüşlere yer verildi: „Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, bu tür ithamlarda bulunmadan önce, yaşananları tüm boyutlarıyla öğrenmek temel bir gereklilik olmalıdır. Aksi taktirde objektif olmayan değerlendirmelerde bulunulmuş olur ki, bu olayda yaşanan tam da budur. Zira sözkonusu harita, Önel Verlag yayınları tarafından yayınlanan ve Mete Altay tarafından kaleme alınan „Yeni Türkҫe 2“ kitabından alınmıştır ve iddialarla yakından uzaktan ilgisi yoktur.

Bunun yanı sıra Macide Senem Çamlıbel, Türkiye Cumhuriyeti sınırları iҫinde değil, Federal Almanya´daki bir okulda öğretmenlik yapmaktadır ve mesleki geleceğini ilgilendiren böylesi bir ithamda bulunmadan önce bu gerҫeği dikkate almanız ve ona göre davranmanız ҫok daha doğru olacaktır.

Öyle görünüyor ki, darbe dönemlerinden kalma anlayışı, en azından kimi sayın Türkiye Cumhuriyeti görevlileri aşamıyorlar. Onlara göre, eğer Kürtseniz potansiyel suҫlusunuz demektir. Yine, ҫok iyi biliyoruz ki, bu tür baskılar ilk değil; sadece Macide Senem Çamlıbel´e yönelik olarak da yaşanmıyor, Kürt kökenli tüm öğretmenler iҫin geҫerli oluyor.

Bizler, KOMJIN'lı Kürt kadınları olarak, Türkiye Cumhuriyeti konsolosluklarının bu tür keyfi uygulamalarını kınıyor, bu ve benzeri olayların takipҫisi olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.“

KOMJIN aynı zamanda Dortmund Okul Bürosu´na yolladığı Almanca bir mektupla da Senem Çamlıbel´e olan desteğini vurguladı.

Komkar navend
komkar-merkez@web.de

******

Nameya KOMJINê bo Balyozxana Komara Tirkiyê-01.03.2013

Yekîtiya Jinên Kurdistan-KOMJIN, bo pişgiriya Macîde Senem Çamlibel nameyek şande Balyozxana Komara Tirkiyê ya bajarê Essenê li bajarê Elmanyayê.

Wek tê zanîn, Balyozê Komara Tirkiyê nameyek bo Birêvebira Dibistana Seretayî ya Friedens-Grundschule li bajarê Dortmundê şandib û giliyê mamostaya zimanê Tirkî ya Kurd Macîdê Senem Çamlibel kiribû. Nameya balyozxanê da hatibû îddia kirin, ku Senem Çamlibel di dersê de nexşeyek nîşanî zarokan kiriye, ku tê da parçeyek Tirkiyê wek Kurdistan hatiye destnîşan kirin. Nameyê da her weha hatibû nivîsîn ku Çamlibel gotiye ku dewleta Tirk li ser Kurdan siyaseta kolonyalîzmê dimeşîne.

KOMJIN di nameya servekirî ku şandibû balyozê de da zanîn ku beriya wan îddian divê rastiya bûyeran bên zanîn, ji ber ku nexşeya ku hatiye nîşankirin di pirtûka Tirkiya Nû (Yeni Türkçe) ya ji aliyê Mete Altay ve hatiye nîvîsîn û ji aliyê weşanxana Onel Verlag hatiye çapkirin. Di nameyê de her weha tê gotin ne tenê hatiye serê Senem Çamlibel, lê belê bi giştî serê mamostayên Kurd. Ji ber ku li gor berpirsiyarên dewleta Tirk, tenê Kurdbûn sedemek e bo sûcdariyê.

KOMJIN her weha pît kir ku Senem Çamlibel ne di dibistaneke Tirkiyê, lê belê di dibistaneke Elmanî de mamostatiyê dike û mafê balyoza Tirkiyê nîne ku têkilî li kar û xebata dezgehên Elmanî bibe. KOMJIN helwesta balyoz protesto kir û da zanîn, ku bi her awahî pişgirî dide Macîde Senem Çamlibel û hemû mamostayên Kurdî.

KOMJIN her weha nameyek bi zimanî Elmanî bo Buroya Dibistanan ya bajarê Dortmundê re şand û pişgiriya xwe bo Çamlibel eşkere kir.

Komkar navend
komkar-merkez@web.de

Ek.Tarihi Fri Mar 01, 2013 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: ( 1)
Gön: windking (replicahandbagsuk@126.com) Tarih Thu Jun 15, 2017 6:04 pm
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ekijk snel onze collectie Suunto replica horloges kopen [www.replicarolexonline.nl]en kies het horloge wat past bij uw sport van keuze. De weg kwijt in welk Suunto replica horloges kopen [www.replicarolexonline.nl] het beste bij u past? Schroom dan niet om contact op te nemen met onze klantenservice!


 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Eğitim
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Eğitim:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution