Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Güçlü:Şerê xendekan: Şerê wekaaletê ye û rewşa kurdan xerabtir kir   HÊMİN EBDULLAH:PKK yapma   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Ortaş:Akıllı Telefon İnsanı Yaşamdan Koparıyor Mu?-   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Mim Yavuz Binbay:Kamu Görevi – Reddi Miras ve çocuklarının ebeveyn suçlarındaKİ
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

 
Ekonomi


01)Cihat Akip/ Bu şampiyonluğumu Kürdistan'a ve Ala Rengîne hediye ediyorum-15..02.2019
Kürdistanlı gencin başarı öyküsü, Bu şampiyonluğumu Kürdisan'a ve Ala Rengîne hediye ediyorum. Hepinizin bildiği gibi dünya paylaşım savaşından sonra dört parçaya bölünen Kürdistan toprakları, içinde barındırdığı cevherleri de beraberinde götürdü.

Bir ülke düşünün ki, dünya tarihine birçok sanatçı, sporcu, entelektüel, şair ve yazar kazandırmış fakat bu kişilerin hiçbiri tamamen Kürt diye anılmamış. Başarı denen olgu hiç acı ile paydaş olur mu? Demeyin basbayağı da olur. Nasıl mı? Düşünsenize aileniz siz doğmadan yıllar önce emperyalistlerin paylaşım savaşı yüzünden yaşadığı topraklardan göç etmek zorunda kalıyor ve siz ailenizin ait olmadığı bir yerde yakaladığınız başarıyı, ailenizin hatta atanızın ait olduğu bir yer ile kutluyorsunuz.

Düşünsenize Boks alanında sporcusunuz ve dünya şampiyonu oluyorsunuz. Bu sizin için başarı öyküsü oluyor. Bir de öteki boyutu var bunun elbette o da; elde ettiğiniz başarı aslında ait olmanız gereken topraklara değil de, mecburiyetten ait olduğunuz ülkelere armağan oluyor. Bu da sizin acı öykünüz oluyor işte.

“Amatör olarak başladı, Avrupa ve Dünya şampiyonu oldu”

Almanya’nın Darmschtat kentinde iki gün önce(25 Kasım 2017) düzenlenen kick boks turnuvasında bir başarı öyküsü vardı. Henüz 21 yaşında olan Kürt gencCihat Akip turnuva da şampiyon oldu. Amatör olarak başladığı sporculuk kariyerine daha sonra profesyonel olarak devam eden Akip’in şu an 1 Dünya ve 3 tane de Avrupa şampiyonluğu bulunuyor. Cihat, Almanya’da düzenlenen turnuvada şampiyonluk elde ederek, başarılarına bir yenisini daha ekledi ve şampiyonluk kutlaması esnasında Ala Rengîn’i dalgalandırarak, başarısını kutsal Kürdistan halkı ile paylaştı.

Başarısını Kürdistan’a armağan eden Cihat Akip’in babası Muhammed Ali Akip PeyamaKurd’e konuştu. Genç sporcunun babası, “ Evlatları Allah yolunda Kurd û Kurdistanî’dirler Ben, oğlumun bu başarısından dolayı çok mutluyum ve bu başarıyı Kürdistan halkına armağan ediyorum.

Biz, hüdaparlı Kürtleri, zamanında katliamlar, saldırılar ve faili meçhuller ile yok etmeye çalıştılar, Kürtleri birbirinden ayırmak için bizi Kürdistan halkına karşı hep vahşiymiş gibi gösterdiler ama biz öyle değiliz. Biz, Müslüman Kürtlerin görevi vardır. Bizim görevimiz ne olursa olsun Müslüman Kürt milletimize sahip çıkmaktır. Nasıl ki Müslüman olarak diğer Müslümanlara sahip çıkıyorsak aynı şekilde, Müslüman Kürt halkına da sahip çıkacağız.

Biz uzaydan gelmedik, biz solcu geçinen Kürtlerden daha çok; vatanımız Kürdistan’a, milletimiz Kürt halkına, bayrağımız Ala Rengîn’e, kutsal dilimiz Kürtçe’ye sahip çıkıyoruz ve her ne olursa olsun sahip çıkmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Muhamed Ali Akip, dünya Kürdistan halkına karşı birleşmiş diyerek sözlerine şöyle devam etti, “Dünya biz Kürtlere karşı birleşmiş üzerimize geliyor biz ise birbirimizi yok etmeye çalışıyoruz. Bizim amacımız birbirimizi yok etmek olmamalı. Bizim amacımız Müslüman Kürtler olarak, önce Müslümanlığımızda durmak ve başkalarını tebliğ etmek olmalı. Bunu Allah emrediyor. Allah diyor ki Müslümanlar birbirine sahip çıkmalı biz de her şeyden önce bu buyruğu yerine getirmeli ve birbirimize sahip çıkmalıyız ve hepimiz yüreklerimizi Kurd û Kürdistan yolunda birleştirmeliyiz.

“Amatör olarak başladı, Avrupa ve Dünya şampiyonu oldu”
PeyamaKurd

.


01)Kürdistan’da traktör fabrikası kuruluyor-31.07.2017


Geçtiğimiz yıl Kürdistan’a gelen Çek Cumhuriyeti yetkilileri ile Kürt yetkililer arasında başlayan görüşmeler kapsamında tarımsal ürün çeşitliliğinin arttırılması çalışması kapsamında Kürdistan’da tarktör fabrikası kurulması ön görülüyor

Süleymaniye’de bir araya gelen Çek Cumhuriyeti’nden gelen iş adamları ile ticari işbirliği konusunda görüşmeler yapıldı. Taraflar arasında ticari işbirliğinin arttırılması ve arttırılması konusunun görüşüldüğü toplantı Kürt İthalat ve İhracat Birliği'nin himayesinde gerçekleşti.

Çek Cumhuriyeti geçen yıl bölgeye Kürt bakanlığını ziyaret sırasında bir takım tarımsal ürünler sunmak için teklifte bulunmuştu.

Bakanlık tarafından yayımlanan bir duyuruda, projelerin Irak'ın Kürdistan Bölgesinde genel tarım üretimini iyileştirmek amacıyla bir traktör fabrikası kurmak olduğunu söyledi.

Traktör Fabrikası Ne Zaman Kurulacak?

Çek Cumhuriyeti’nin önemli ağır sanayi kuruluşlarından Zetor firması Kürdistan'da bir traktör montaj fabrikası kurmayı planlıyor.

Kürdistan Tarım Bakanlığı ve Zetor firması yetkilileri arasında yapılan anlaşma çerçevesinde ilk olarak Zetor firması tarafından üretilen 100 adet traktörü ithal edilecek ve bu traktörler Kürt çiftçilerine düşük fiyatlarla sunulacak.

2017 yılı içerisinde kurulacak Traktör montaj fabrikası ile ilgili taraflar arasında bir sözleşme imzalanması bekleniyor.

02) Irak'la İran arasında Kerkük petrolü anlaşması -31.07.2017

Irak ve İran Petrol Bakanlarının Kerkük petrolü konusunda anlaştığı açıklandı.
Irak ile İran arasında Kerkük petrolünün ihracatıyla ilgili yeni bir anlaşmanın imzalandığı bildirildi.

İran Petrol Bakanı Bijen Zengene, Tahran ve Bağdat'ın Kerkük bölgesinde gaz boruhattı yapımı konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Zengene, Tahran'ı ziyaret eden Irak mevkidaşı Jabbar El Luaybi ile görüştükten sonra yaptığı açıklamada Kerkük gaz boruhattı ile ilgili anlaşmayı duyururken projenin fizibile çalışmasını yürütecek uluslararası şirket konusunda da mutabakata varıldığını anlattı.

Zengene şunları söyledi:

“Görüşmede hem petrol pazarı hem de ikili çalışmalar gibi farklı konuları ele aldık. Daha önce kararlaştırılan Kerkük - İran Petrol Boru hattının inşasının uygulanmasıyla ilgili yeni anlaşma yapıldı. Bu kapsamda konuyla ilgili araştırma yaparak, iki ülkeye rapor halinde sunmak üzere uluslararası danışmanların araştırma yapılmasına karar verildi.”

Irak Petrol Bakanı Jabar Ali al-Luaibi ise nihai anlaşmanın yakında imzalanacağını ve çalışmaların da 2018'in ilk çeyreğinde başlayacağını söyledi.

03) 'ABD İran'a Karşı Kürdistan'ı destekler' -31.07.2017

ABD Kongresi’nin bazı üyelerine göre, Kürdistan’ın devletleşmesinin önündeki en büyük engel İran ve bu ülke tarafından Kürdistan’a yönelik herhangi bir saldırı veya işgal girişimi olursa ABD buna sessiz kalmaz.

Kürdistan Bölgesi yetkilileri, Washington’ın 25 Eylül’de yapılacak bağımsızlık referandumuna desteğini artırmak için yaptığı lobi çalışmaları kapsamında ABD Kongresi'de bir sempozyum düzenlendi.

ABD Kongresi’nin üyesi Trent Franks, İran’ın Kürdistan’a yönelik herhangi saldırısı karşısında ABD’nin buna sessiz kalmayacağını belirterek “Böyle bir durumda, İran’ın işgalciliğine karşı Kürtleri savunmak için gereken her şeyi yapacağımıza inanıyorum” dedi.

“İran’da rejimin değiştirilmesi en iyi yol”

Bazı Kongre üyeleri ise, İran’ın Kürdistan’a yönelik tehditlerine karşı daha sert önlemlerden yana olduklarını dile getiryor. İran’da rejimin değiştirilmesi gerektiğini savunan ABD Kongresi üyesi Steve King, “Bana göre, İran ile nükleer krizin çözülmesi için bu ülkede rejimin değiştirilmesi en iyi yol. Rejim değişikliğinden sonra başa gelecek yeni hükümet ile Kürtler arasında daha dostane ilişkiler kurulur” ifadelerini kullandı.

“ABD dünyanın bağımsız 196'ıncı devletini selamlayabilir”

Söz konusu oturumda, “Kürdistan’ın devletleşmesinin önündeki en büyük engelin İran olduğu ve Kürdistan’a direkt bir saldırı gerçekleştirmezse bile kaos çıkar yönetmine başvurabilceği” vurgulandı.

Düşünce kuruluşu Hudson Institute analistlerinden Michael Pregent, konuyla ilgili şöyle konuştu:

“İran’ın Kürdistan’ı bizzat kendisinin işgal etmesi şart değil. Kiraladığı güçleri de kullanabilir. O Irak bayraklarını taşıyan güçlerini. Tahran, Bağdat ve Beyrut arasında Şii bir köprü kurulmuş durumda. Birkaç gün önce bir generalle konuştum. Ona o konvoyları neden bombalamadıklarını sordum. Bana ‘Otomobillerinin üzerinde ırak bayrakları taşıyorlar’ dedi.”

Kürdistan Bölgesi için tehlike olabileceği düşünülen bir diğer komşu da Türkiye. Ancak Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani yaptığı açıklamada, Türkiye’den herhangi bir askeri müdahale beklemediklerini belirtti.

Washington’daki uzman ve yetkililere göre, Kürdistan’ın bağımsızlığı için Bağdat’ın desteğini sağlamak, ABD’nin desteğini almaktan daha önemli. Uzmanlar göre, Bağdat ve Erbil barışçıl bir anlaşmaya varırsa, ABD dünyanın bağımsız 196'ıncı devletini selamlayabilir.

04) Danimarkalı ünlü gazeteci: Yıllardır Irak’ın Kürtlere yaptıklarını biliyoruz -31.07.2017

Danimarkalı ünlü gazeteci ve program sunucusu Sofia Lap, Irak'ın yıllardır Kürtlere neler yaptığını bildiklerini belirterek, Kürtlerin kendi kaderini tayin hakkına yönelik isteklerini anladığını dile getirdi.

Danimarkalı ünlü gazeteci ve program sunucusu Sofia Lap, referandumun gerçekleşmesi ve Kürdistan’ın bağımsızlığına yönelik Kürtlerin kendi kaderini tayin hakkına yönelik isteklerini anladığını dile getirdi.

Kurdistan24’e açıklamalarda bulunan Lap, “Kürdistan’ın halkının geleceğini tayin etmesine yönelik adımlarını anlıyorum. Yıllardır Irak’ın Kürtlere yaptıklarını biliyoruz.

Peşmerge’nin teröre karşı, özellikle de IŞİD'e karşı mücadelede önemli rolü oldu. IŞİD tehlikesinin yok olmasında Peşmerge’nin büyük rolü olduğuna uluslararası toplum da şahittir” diye konuştu.

05) Efrin'de YPG ve ÖSO arasında şiddetli çatışma -31.07.2017

Cihatçı Özgür Suriye Ordusu gruplarının bugün öğlen saatlerinde Afrin’in Şehba bölgesindeki alanlara düzenlediği saldırısına karşılık veren YPG’liler, 15 ÖSO militanını öldürürken 1 ÖSO militanını da esir aldı.

KrdNews haberine göre bugün öğlen saatlerinde Afrin Kantonunun güneydoğusundaki Minak Havaalanı ve Til Rifat kasabası arasında kalan stratejik öneme sahip Kafr Kibrin bölgesinin Ayn Daknah ve Al-Bilouna köylerine yönelik Türkiye destekli cihatçı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından saldırı düzenlendi.

Türk topçu birliklerinin destek verdiği ÖSO saldırısında, ilk belirlemelere göre 5 YPG’li yaşamını yitirirken 1 YPG’li de cihatçı ÖSO güçlerine esir düştü.

YPG’nin açtığı karşı ateş sonucu 15 ÖSO militanı ölürken, 6 ÖSO militanı da sağ olarak yakalandıiı bildirildi.

06) MECLİSTE 'BEYAZ KÜRT' TARTIŞMASI-31.07.2017

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ile HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş arasında "beyaz Kürt" tartışması yaşandı.

Aydın, Beştaş'a, "Bir zamanlar beyaz Türkler vardı, kendilerinden başkasını Türk saymazlardı ama görüyorum ki şimdi de beyaz Kürtler var, kendilerinden başkasını Kürt saymıyorlar" dedi.

Beştaş, "Biz sadece Türkiye'de Kürtlerin haklarını savunan bir parti değiliz, biz Türkiye'de yaşayan 80 milyon yurttaşın hakkını aynı derecede savunuyoruz" dedi.

TBMM Genel Kurulunda, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ile HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş arasında "Beyaz Kürt" tartışması yaşandı.

İşte tutanaklara yansıyan tartışma:

- BEŞTAŞ: "Kürtler bugün bizim sayemizde Kürt'tür." diyenlere atfen söylüyorum, çok büyük bedeller ödenerek buraya gelindi. Bu teklifi Kürtler unutmaz. Herkes Kürtleri ve diğer farklılıkları Türkleştirmeye çalıştı ama başaramadı. Bir kısmı asimile olmuş olabilir ama ben kendi adıma söyleyeyim: Benim Kürt olmamı, ana dilimin Kürtçe olmasını bu tüzük değiştiremez. Demin Sayın Meclis Başkanvekili 'eşitiz' dedi. Eşit değiliz. Madem eşitiz, neden benim çocuklarım ana dilinde eğitim göremiyor? Kürtler de Türkler de diğer kimlikler de istedikleri partide siyaset yaparlar, bu onların tercihidir."

- AYDIN: "Sayın Danış Beştaş, ben de kayıtlara geçsin diye söylüyorum. Annem Kürt, babam Kürt, ana dilim Kürtçe, Türkçeyi sonradan öğrendim. Hiçbir zaman Kürtlüğümü inkar etmedim ama hiçbir zaman hayatımda Kürtçü de olmadım. Kürt olmak ayrı bir şey, Kürtçü ya da Türkçü olmak farklı bir şeydir. Bir zamanlar beyaz Türkler vardı, kendilerinden başkasını Türk saymazlardı ama görüyorum ki şimdi de beyaz Kürtler var, kendilerinden başkasını Kürt saymıyorlar."

- BEŞTAŞ: "Biz sadece Türkiye'de Kürtlerin haklarını savunan bir parti değiliz, biz Türkiye'de yaşayan 80 milyon yurttaşın hakkını aynı derecede savunuyoruz. Haklarını savunmuş olmak da Kürtçü olmak anlamına gelmez."

— AYDIN: "İşte, kimin nerede siyaset yapacağına, kimin kendini nasıl hissedeceğine sizler karar veremezsiniz. Türk olmak, Kürt olmak hiçbirimizin elinde değil. Ben de insanım diyorum, elhamdülillah Müslümanım diyorum. Gerisi hikaye."

07) REFERANDUM YÜKSEK KONSEYİ'NDEN ÖNEMLİ KARARLAR -31.07.2017

Federal Kürdistan Başkanı Mesud Barzani başkanlığında toplanan Referandum Yüksek Konseyi’nin toplantısı sona erdi.

Toplantıya Federal Kürdistan Başkanı Mesud Barzani başkanlık etti, toplantıya Başbakan Neçirvan Barzani, YNK Genel Sekreteri Birinci Yardımcısı Kosret Resul Elî ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Toplantı ardından Referandum Yüksek Konseyi bir açıklama yayımladı.

Açıklamada toplantının birinci bölümünde Kürdistan Yüksek Seçim Kurulu’nun referanduma ilişkin teknik hazırlıklar üzerine hazırladığı rapor görüşüldü. Yüksek Seçim Kurulu teknik hazırlıkların tamamlandığını açıklaması üzerine, toplantı referandumun 25 Eylül’de yapılmasını kesinleştirdi.

Açıklamaya göre Federal Kürdistan Başkanı Mesud Barzani ve YNK Genel Sekreteri Birinci Yardımcısı Kosret Resul Bağdat ile görüşmeleri yapacak heyete başkanlık etmeleri kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca Federal Kürdistan Parlamentosu’nun iki hafta içerisinde aktifleştirilmesi kararlaştırıldı.

08) DÜNYANIN EN UZUN ASMA KÖPRÜSÜ AÇILDI -31.07.2017

Dünyadaki en uzun asma yaya köprüsü unvanına sahip Avrupa Köprüsü, İsviçre’nin Zermatt kasabasında açıldı.

Dünyadaki en uzun asma yaya köprüsü unvanına sahip olan 500 metre uzunluğunda ve 85 metre yüksekliğindeki Europabrücke (Avrupa Köprüsü), İsviçre’nin Zermatt kasabasında açıldı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre köprü, daha önce aynı yerde bulunan ve kaya düşmesi nedeniyle hasar gören eski asma köprünün yerine yapıldı.

Sallanmaya karşı bir sisteme sahip olan köprünün kablolarının sekiz ton ağırlığında.

Köprü, dağlık alandaki doğa yürüyüşçülerinin kullandığı rotada yer alıyor.

Köprü dünyanın en uzun asma köprüsü ama en yüksek köprüsü değil.

Avusturya’nın Reutte kentindeki 405 metrelik asma köprü, 110 metre yüksekliğe sahip.

09) ABD: Konuşmanın zamanı geçti! -31.07.2017

"ABD, Çin'den yeni bir füze fırlatan Kuzey Kore'yi dizginlemesini istedi. Diyaloğun sona erdiğini belirten CNN International, gelinen noktayı "ABD Kuzey Kore'ye yeni strateji uygulayacak" manşetiyle duyurdu.

Kuzey Kore'nin son füze testi ABD'de büyük tepkiye yol açtı. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) bir sonuca varmayacağı gerekçesiyle toplantıya çağırmayacağını açıklayan Washington, artık konuşmanın zamanının geçtiğini duyurdu. CNN, gelinen noktayı 'Amerika Kuzey Kore'ye yeni strateji uygulayacak' manşetiyle verdi.

Kuzey Kore'nin fırlattığı son füzenin 3 bin 724 kilometre irtifaya çıkan ve 47 dakika havada kalan füzenin ABD'yi menziline alması, Birleşik Devletler'de yeni yaklaşımların kapısını aralıyor.

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, artık bir sonuca varmayacağı gerekçesiyle BM Güvenlik Konseyi'ni toplantıya çağırmayacaklarını açıkladı.

"Artık konuşmanın zamanı geçti" diyen Haley, yazılı açıklamasında, "Kuzey Kore üzerindeki uluslararası baskıyı önemli ölçüde artırmayan bir Güvenlik Konseyi kararının hiçbir kıymeti yoktur. Bilakis bu, Kuzey Kore'nin diktatörüne uluslararası toplumun kendisine ciddi bir şekilde meydan okumayacağı yönünde bir mesaj vermiş olur" ifadesini kullandı.

10) İranlı milletvekili polisin burnunu kırdı -31.07.2017

İranlı bir milletvekilinin, havalimanındaki özel bir alana girişine izin vermeyen trafik polisinin burnunu kırdığı bildirildi.

.

Iranlı öğrenciler haber ajansının (ISNA) İran Polis Teşkilatına (NACA) dayandırdığı habere göre, ismi açıklanmayan bir milletvekili, başkent Tahran'daki Uluslararası Mehrabad Havalimanı'nda özel bir bölgeye girişine izin vermeyen trafik polisini tartakladı.

Haberde, milletvekilinin sözlü ve fiziksel saldırısına maruz kalan polis memurunun burnunun kırıldığı belirtildi.

Hastaneye sevk edilen polis memurunun, söz konusu milletvekilinden şikayetçi olduğu, İran'ın batı eyaletlerinden birinin milletvekili olan meclis üyesi hakkında soruşturma açıldığı ifade edildi

11) Tecavüzcüyü yüzüstü yatırıp kurşuna dizdiler -31.07.2017

Yemen'de polis memuru 3 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz eden adamı, yere yatırarak kurşuna dizdi.

Yemen'de 41 yaşındaki Muhammed el-Mahrabi isimli adam 3 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettikten sonra öldürdü.

Adamın cezası ise kalabalığın önünde gerçekleştirilen infazla kesildi.

Muhammed el-Mahrabi başkent Sanaa'da hapishane aracıyla oldukça büyük bir kalabalığın olduğu meydana getirildi. Ardından kalabalığın ortasında yere serilen bir örtünün üzerine elleri arkadan kelepçeli bir halde, yüzüstü yatırıldı.

Sonra da bir polis memuru tarafından ateşlenen silahla infaz edildi.

Reuters haber ajansının paylaştığı karelerde adamın sadece yere yatırılıp arkasına dayana silah anları bulunuyor. Adamın kanlar içindeki görüntüsü paylaşılmadı.

http://www.kurdistana-bakur.com/

-

.

…

FOTO / KAYNAK: ŞENGÜL ÖZER'DEN

VARTO / GIMGIM DEYİP GEÇMEYİN (GÜZEL GIMGIM'IM)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN


01) -31.07.2017

02) -31.07.2017


Bugün Müslümanlar arasında yaşanan ihtilafların asıl kaynağına inmek, sebep ve sonuçlarını iyi tahlil etmek gerekir.

Ek.Tarihi Mon Jul 31, 2017 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Ekonomi
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Ekonomi:
Fitchten Avrupaya not darbesi!


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution