Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Güçlü:Şerê xendekan: Şerê wekaaletê ye û rewşa kurdan xerabtir kir   HÊMİN EBDULLAH:PKK yapma   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Ortaş:Akıllı Telefon İnsanı Yaşamdan Koparıyor Mu?-   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Mim Yavuz Binbay:Kamu Görevi – Reddi Miras ve çocuklarının ebeveyn suçlarındaKİ
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

 
Kültür-Sanat


01)KYB’den Efrin önerisi: Peşmerge gidecek mi?-14.04.2018
PYD Eşbaşkanı Hasan ve KYB Politbüro Sorumlusu Mele Bahtiyar. Kürdistan Yurtseverleri Birliği (KYB) Politbüro Sorumlusu Mele Bahtiyar, Efrin için siyasi dengeleri gözeten bir çözümün geliştirilmesi gerektiğine inandıklarını belirtti.

Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Şahoz Hasan başkanlığında bir heyet Süleymaniye’de KYB Politbüro üyeleri ile bir araya geldi.

Görüşme ardından Şahoz Hasan ve KYB Politbüro Sorumlusu Mele Bahtiyar ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Mele Bahtiyar, KYB olarak Efrin ve Rojava’da barışçıl siyasi çözümü desteklediklerini vurgulayarak, Suriye krizinin çözümü için de tüm farklılıkları gözeten demokratik bir sistemden yana olduklarını dile getirdi.

Mele Bahtiyar Efrin’de yaşananlara ilişkin şu sözleri sarfetti: “Efrin’de gerçekleşen direniş askeri bir gücün sergileyebileceği bir kahramanlık değil. Demokratik meşru hakları için direnen bir irade var orada. Bu inanç olmazsa, hiç bir güç 50 gün boyunca NATO’nun 7’inci büyük askeri gücüne karşı duramazdı.”

Günümüzde sorunları silah yoluyla çözmenin imkansız hale geldiğini ifade eden Mele Bahtiyar, Efrin için çözüm önerilerini şu sözlerle dile getirdi:

“Türkiye, Suriye hükümeti ve Rojava’daki Kürt güçleri için en uygun yol, tüm siyasi dengeleri gözeten bir çözümün geliştirilmesidir. Bu şeklide hem devletlerin sınır güvenliği sorunu ortadan kalkar ve hemde Rojava’daki halkımızın demokratik hakları güvence altına alınmış olur.”

Peşmerge sorusu

Bir gazetecinin “Kobani’de olduğu gibi Efrin’e de peşmerge gönderilmesi gündeme gelebilir mi?” şeklindeki sorusuna Mele Bahtiyar, “Efrin’e askeri güç gönderme bölgenin siyaseti ve Efrin’deki ihtiyaca bağlıdır” sözleriyle cevap verdi.

Efrin ve Rojavalı yetkililerden şu ana kadar böyle bir talep gelmediğini dile getiren KYB Politbüro

Sorumlusu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizden askeri yardım istemediler sadece destek ve tavır beklediler. Kaldı ki Kürdistan Bölgesi hükümeti de kendi başına böyle bir karar veremez. Çünkü bu konu bölgedeki üç devletin, Irak, Suriye ve Türkiye’nin izlediği siyasete bağlı bir konu.”

Hasan: Efrin’deki direniş tüm Kürdistan’ın direnişidir Türkiye’nin Efrin’de demografik yapıyı değiştirmeyi amaçladığını dile getiren PYD Eşbaşkanı ise, “Türk ordusu 50 gündür El Kaide, IŞİD ve Nusra Cephesi çeteleri ile birlikte Efrin’e saldırıyor. Efrin’deki direniş tüm Kürdistan halkının direnişidir” dedi.

Şahoz Hasan, “Bugün Efrin’e yönelik bir saldır var ancak Menbic, Kamışlo ve Güney Kürdistan da tehdit altındadır. Türk devlet yetkilileri bunu açıkça dile getiriyor” şeklinde konuştu.
Süleymaniye (Rûdaw) –

02) KYB>B Süleymaniye sorumlusu istifa etti-14.04.2018
Kürdistan

Süleymaniye (Rûdaw) - Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Süleymaniye 1. Merkez Sorumlusu Latif Şeyh Ömer, partisindeki görevinden istifa etti.

KYB Süleymaniye 1. Merkez Sorumlusu Latif Şeyh Ömer, partisinin politbürosuna dilekçe vererek görevinden istifa etti.

Rûdaw’a konuşan Ömer, “26 Mart’ta istifa dilekçemi KYB politbürosuna verdim” dedi.

İstifa etmesine ilişkin siyasi bir neden olmadığını belirten Ömer, şöyle konuştu:

“4 yıl boyunca KYB Süleymaniye sorumlusu olarak görev yapıyorum. Kendi isteği ile istifa eden bir yetkili olmak istedim. Kararı kendim verdim. İstifam kabul edilsin ya da edilmesin ama ben KYB Süleymaniye sorumluluğunu bırakacağım.”

KYB son dönemde 13 merkez yardımcısı ve komite üyesini diğer partilere çalıştıkları gerekçesiyle partiden ihraç etmişti.

KYB politbürosu ayrıca, diğer partilere çalışan üyelerinin partiden ihraç edilmesi ve KYB’ye ait ellerindeki malların geri alınması için Kadir Heme Can, Erselan Bayiz ve Ömer Fettah’tan oluşan bir komisyon kurmuştu.

03) Netanyahu: İsrail'in kararlığını test etmeyin -14.04.2018

İsrail Başbakanı Netanyahu, "İran yöneticilerine bir mesajım var: İsrail'in kararlığını test etmeyin." dedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, geçen pazartesi günü Rusya ve Esad rejimi tarafından, Suriye'nin Humus kentindeki T-4 hava üssüne düzenlenen saldırıdan sorumlu tutulan Tel Aviv yönetimine yönelik İranlı bir yetkilinin "Bu saldırı yanıtsız kalmayacak." tehdidine, "İsrail'in kararlılığını test etmeyin" sözüyle karşılık verdi.

Başbakan Netanyahu, Batı Kudüs'teki Yad Vaşem'de (Soykırım Müzesi) 2. Dünya Savaşı'nda hayatını kaybeden Yahudilerin anısına düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada, İran'a tehditler savurdu.

İsrail Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 1939-1945 yıllarında hayatını kaybeden Yahudilerden söz eden Netanyahu, "İsrail'in siyasetini üç cümleyle özetleyeyim: Saldırıya karşı hücum, savunma ve caydırma için saldırı ile İsrail'i yok etme tehdidinde bulunan herkese saldırı." ifadesini kullandı.

Netanyahu, İran'ın hem İsrail'i hem de tüm dünyayı tehdit ettiğini öne sürerek, "İran yöneticilerine bir mesajım var: İsrail'in kararlığını test etmeyin." değerlendirmesinde bulundu.

04) Suudi Arabistan’da ilk Arap Moda Haftası düzenleniyor -14.04.2018

Haber Merkezi - Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad'da ilk kez Arap Moda Haftası düzenleniyor.

Suudi Arabistan'daki yaşam tarzına ilişkin dönüşümler kapsamında Riyad'da ilk kez Arap Moda Haftası düzenleniyor.

Salı akşamı başlayan ilk Arap Moda Haftası 4 gün sürecek ve sadece kadınlar katılacak.

Kameraların alınmadığı etkinliğe, Jean Paul Gaultier ve Roberto Cavalli gibi dünyaca ünlü tasarımcıların katıldığı bildirildi.

Suudi Arabistan

05) Demirtaş: Benim ölüm bile bazı yaşayanlardan daha iyi siyaset yapar -14.04.2018

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'terör örgütü yöneticiliği' suçlamasıyla yargılandığı davanın 3. gün oturumunda savunmasına devam etti. Selahattin Demirtaş, "Benim arkadaşlarıma tavsiyemdir. Ben orada ölürsem tabutumu da dik çıkarsınlar, yatay çıkarmasınlar" dedi.

Edirne Cezaevi'ne dik girdiğini ve dik çıkacağını söyleyen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Benim arkadaşlarıma tavsiyemdir: Ben orada ölürsem tabutumu da dik çıkarsınlar, yatay çıkarmasınlar" dedi. Demirtaş, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerini belirleyecek olan biziz. Benim ölüm bile bazı yaşayanlardan daha iyi siyaset yapar" ifadesini kullandı.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'terör örgütü yöneticiliği' suçlamasıyla yargılandığı davanın 3. gün oturumunda savunmasına devam etti.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan Cezaevi yerleşkesindeki salonda görülen duruşmaya Demirtaş, avukatları, bazı HDP milletvekilleri ile izleyiciler katıldı. Cumhuriyet'in aktardığına göre, Demirtaş savunmasında şunları şöyledi:

"Milletvekilleri terörle mücadele elemanı değildir. Siyasi partiler terörle mücadele enstrümanı değildir. Bir milletvekili olarak görevlerimden biri de, yakılıp yıkılan kentlerdeki sivillerin sesi soluğu olmaktır.

'CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ BİZ BELİRLERİZ'

Ben suçlamalara karşı savunma yapmak için gelmedim. Ben suçları teşhir etmek için geldim. Adalet beklentim yoktur, adil yargılanma yapılacağına inancım da yoktur. Hakimler kararlarıyla konuşurlar, ara kararlarınıza bakılınca sizin de nasıl konuşacağınız belli.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini belirleyecek olan biziz. Benim ölüm bile bazı yaşayanlardan daha iyi siyaset yapar. O nedenle siyasi yasaklı olsak bile Cumhurbaşkanlığı seçimlerini biz belirleriz.

'DAVUTOĞLU SİYASETÇİ OLARAK TAM BİR FİYASKO'

Öte yandan Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre Demirtaş, Edirne Cezaevi'ne dik girdiğini oradan da dik çıkacağını belirterek, "Arkadaşlarıma tavsiyemdir: Ben orada ölürsem tabutumu da dik çıkarsınlar, yatay çıkarmasınlar" dedi.

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'na ilişkin açıklamalarda bulunan Demirtaş, Davutoğlu'nun başarısız bir kitap yazsa da önemli bir akademisyen olduğunu ama siyasetçi olarak tam bir fiyasko olduğunu söyledi. Demirtaş, "Bu olaylarda neden bu kadar aceleciydi, neden yargıyı beklemedi? 1 saatte tüm bu vakaları nasıl çözdü? Bunları açıklamalı" dedi.

Davutoğlu'nun çözüm sürecine asla inanmamış bir siyasetçi olduğunu söyleyen Demirtaş, "Davutoğlu, Neo-Osmanlıcı üst emperyal devlet örgütlenmesi kafasında kurmuş basiretsiz bir siyasetçidir. Kürt halkına eşit bir bakışı yoktur. Savaş rantçılığı yapmış, çözüm sürecinin bitirilmesine katkı yapmıştır" diye konuştu.

06) CHP'li Erdoğdu: Demirtaş'ın terörü bitirme çabası samimiydi, bu yüzden içeride-14.04.2018

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, HDP'nin tutuklu Milletvekili Selahattin Demirtaş'ın terörü bitirme çabasının samimi olduğunu, bu çaba yüzünden cezaevinde tutulduğunu söyledi.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, HDP'nin tutuklu Milletvekili Selahattin Demirtaş'ın terörü bitirme çabasının samimi olduğunu, bu çaba yüzünden cezaevinde tutulduğunu söyledi. Erdoğdu ayrıca, 15 Temmuz için de, "Darbe olacağını biliyorlardı" dedi.

"Demirtaş'ın terörü bitirme çabası samimiydi, bu yüzden içeride"

CHP'li Aykut Erdoğdu, katıldığı programda Çağlar Cilara'nın Demirtaş'ın yaptığı savunmalara ilişkin sorularına çarpıcı yanıtlar verdi. Erdoğdu, "Demirtaş'ın terörü bitirme çabasını ve samimiyetini ben kendi adıma gördüğümü ve hissettiğimi düşünüyorum. O şiddet bitsin diye bir çaba gösterdiğini ve samimi bir adam olduğunu düşünüyorum. Samimi çabası yüzünden, terörü bitirme çabası yüzünden içeride olabilir."

Selahattin Demirtaş'tan mahkemede 'Hendek' yanıtı

"Demirtaş TBMM'de siyasetin içinde olmalı, terörü bitirmek için bu gerekli"

"Demirtaş ile programlarımız ayrı, düşüncelerimiz ayrı ama ben Demirtaş'ın TBMM'de siyasetin içinde olması gerektiğini düşünüyorum ve terörü bitirmek için de gerekli bir şey olduğunu düşünüyorum."

"Türk veya Kürt milliyetçiliği yaparak bizi ayrıştırmaya çalışıyorlar"

"Kimki bu ülkede milliyetçilikleri kaşıyorsa; Türk veya Kürt milliyetçiliği yaparak bizi ayrıştırmaya çalışıyorsa bizi bölmek istiyor demektir. Milletvekillerini hapse atarak sorunu çözeceklerine inananlar geçmişte bunu yaparak sorunu çözmeyi düşünenlerin ne hale geldiklerini düşünsünler. Bu işlemleri yapanlar yaptıkları sırada kendilerini çok güçlü hissederler ama sonuçta tarih ırmağı bir vadide akar, bunların hepsi o tarih ırmağının içerisinde yuvarlanan kayalar gibi olacaklar, o gün çok utanacaklar."

"Darbe olacağını biliyorlardı"

CHP'li Aykut Erdoğdu, CHP'nin 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili raporunda çok çarpıcı bilgilerin olduğunu söyleyerek soru üzerine raporun özetini anlattı. Erdoğdu'ya göre hükümet, darbe olacağını biliyordu ve müdahale etmedi.

Erdoğdu, "Darbe olacağını biliyorlar. Bakın bu çok tarihi bir şey. Hem MİT, hem Emniyet hem de Genelkurmay söylüyor. MİT'in darbeden 4 ay önce 'Fetullahçı subayların darbe yapacaklarını tespit ettik' diye bir raporu var. Darbe olacağını biliyorsan sen bu 250 insanı yem olarak mı kullandın? Nasıl silah başında tutarsın bu insanları sen. Sana 4 ay önce diyorlar bunlar darbe yapacaklar, sen bekliyorsun, müdahale etmiyorsun sonra darbe oluyor, ondan sonra darbeyi alıyorsun bir karşı darbeye çeviriyorsun karşı darbe sonrasında da FETÖ ile mücadele diye başlayıp bütün muhaliflerin boynunu vurmaya çalışıyorsun. O gece ben Meclis'te bombalandım. Birileri gecekonduda saklanırken, birileri tünellerin içine girerken, birisi uçakta havada durumu beklerken benim o Meclis'te 7 tane bomba düştü. Orada AKP Milletvekillerini cesaretlendiren bizdik. Bizim Meclis'e girmemiz tarihi bir şeydir. Sonuçta ne oldu? FETÖ diye başladı, darbeyi biz dahil bütün muhaliflere yönelik bir silaha çevirdiler. Bu darbenin olacağını biliyor. Darbe günü yaşananlar var. Darbe raporunu okuduklarında bu darbenin nasıl bilindiğini, AKP tarafından devletin FETÖ'ye nasıl teslim edildiğini tespit ettik."

"Man Adası'nda büyük yolsuzluk var"

Erdoğdu Man Adası belgeleri ile ilgili gelen soruya ise şu yanıtı verdi:

"Senin emekli öğretmen enişten 15 milyon dolara ne sattı? İsterse gök kubbe üzerimize yıkılsın, Man Adası'nda büyük yolsuzluk var. Man Adası'nda bu ülkenin yetiminin hakkı yenmiştir. Hesabı da sorulacak."

07) OHAL 7. kez uzatılıyor-14.04.2018

.

OHAL'in uzatılmasıyla ilgili tezkere gelecek hafta çarşamba günü TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek.

.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 21 Temmuz 2016'da ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL), geçtiğimiz Ocak ayında 6. kez 3 ay süreyle daha uzatılmıştı.

OHAL'in yeniden uzatılması teklifi 18 Nisan Çarşamba günü Meclis'te görüşülecek.

.

OHAL'in 3 ay süreyle 7. kez uzatılacağı öngörülüyor.

08) İddia: ABD Suriye'de keşiflere başladı -14.04.2018

Dünya çapında askeri uçuşları görüntüleyen Mil Radar'dan iddia: ABD'ye ait yedi keşif uçağı Rusya'nın Suriye'de Hmeymim ve Tartus üslerinin bulunduğu bölgeye yakın mesafede uçuş gerçekleştirdi.

Suriye’ye karşı bir Batılı askeri müdahale gündemdeyken, ABD’ye ait yedi keşif uçağının Doğu Akdeniz’de Rusya’ya ait Hmeymim ve Tartus üslerinin bulunduğu Suriye kıyıları yakınında keşif görevi gerçekleştirdiği öne sürüldü. Washington yönetiminin Suriye’ye füze saldırısı düzenleme tehditlerini sıklaştırdığı dönemde ABD Donanması’na ait uçakların, Doğu Akdeniz’de keşif görevlerini yerine getirdiği iddia edildi.

Dünya çapında askeri uçuşları görüntüleyen Mil Radar’ın Twitter hesabından paylaştığı verilere göre, keşif görevinde yer alan uçakların altı P-8A Poseidon tipi anti-denizaltı casus uçakları ile bir EP-3 Aries II uçağı olduğu ileri sürüldü. Rusya ve ABD’den ise konu hakkında resmi açıklama yapılmadı. ​

Suriye’nin başkenti Şam’a bağlı Doğu Guta’nın Duma ilçesinde kimyasal saldırı düzenlendiğini iddia eden ABD, bu gerekçeyle Suriye’ye füze saldırısı düzenleme tehdidinde bulunuyor.

09) Marksizm sempozyumunun programı açıklandı-14.04.2018

Karl Marx, doğumunun 200. yılında anılacak. Sempozyum 4-5-6 Mayıs'ta gerçekleşecek. Marksist düşüncenin kurucusu Karl Marx’ın doğumunun 200. yılında düzenlenecek olan Marksizm Sempozyumu’nun programı açıklandı.

4-5-6 Mayıs 2018’de Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılacak sempozyuma çok sayıda Marksist bilim insanı ve araştırmacı katılıyor.

3 gün boyunca 20 oturumda hem Marksizm’e dair tartışmalar yürütülecek, hem de çeşitli konu ve sorunlar Marksist yöntemle analiz edilecek.

Sosyal Araştırmalar Vakfı’nın (SAV) katkılarıyla organize edilen sempozyumda Taner Timur, Korkut Boratav, İzzettin Önder, Ahmet Tonak gibi Türkiye’nin önemli Marksistleri danışma kurulunda yer alıyor.

KHK’ler ve piyasalaşma süreciyle üniversitelerin toplum için bilgi üretme vasfını giderek yitirdiği belirtilen çağrı metninde, “Bugün Marksist kuram akademik dünyada, etraflıca tartışılma ve yeniden üretilme araçlarından mahrum. Tam da bu nedenle resmi kurumların ötesine geçen, Marksist perspektifle yapılacak bilimsel toplantılar daha da önemli hale geliyor” deniliyor.

Sempozyum programında yer alan bazı oturum başlıkları ise şunlar:

· Türkiye’de Devlet ve Rejim Tartışmaları
· Bilinç, Yabancılaşma ve Özgürlük
· Türkiye’de Marksizm ve Devrim
· Marksizm ve Mekan: Türkiye’de Kentleşme
· Neoliberal Emek Rejimleri: Yıkım ve Direniş
· Türkiye İşçi Sınıfının Görünümleri
· Marksizm ve Kültür-Sanat
· Ekolojik Yıkıma Marksist Bakış
· Diyalektik ve Yöntem Tartışmaları
· Marksizm ve Çağdaş Teoriler
· Emperyalizm ve Uluslararası Siyaset
· Marksizm ve Hukuk
· Kapitalizm ve Kriz
· Orta Sınıf Tartışmaları ve Proleterleşme
· Marksizm ve Tarih
· Grundrisse’den Kapital’e Patikalar
· Marksizm ve Toplumsal Cinsiyet Sempozyum programının ayrıntıları adresinden takip edilebilir.

10) DİTİB camisindeki üniformalı çocuklar tartışma yarattı -14.04.2018

Herford DİTİB Camii'nde yapılan bir etkinlikten çekilen video, tepki uyandırdı. Üniformalı çocukların ellerinde oyuncak silahlarla askeri tören gösterisi, yerel politikacılar tarafından ciddiye alındı. Hristiyan Demokratlar Birliği Partisi Herford Başkanı ve eski milletvekili Tim Ostermann kendisine ulaşan video ile DITIB cami heyetinden bilgi almak istemiş. Ancak dönen olmamış.

Almanya'nın Herford şehrinde DITIB camisinde çekilen askeri üniformalı çocuklar klibi Alman kamuoyunda tartışma konusu oldu.

CAMİDE ASKERİ ÜNİFORMALI OYUNCAK SİLAHLI ÇOCUKLAR GÖSTERİSİ

Görüntülerde askeri üniformalı ilkokul çağındaki erkek çocuklar ellerinde oyuncak silahlarla savaş marşları arasında velilerin önünde yürüyor, savaş hazırlığı yapar gibi bir birlerine komut veriyorlar.

Alman WDR haber sitesine göre görüntüler Diyanet İşleri Türk İslam Birliği camisinde çekiliyor. Hristiyan Demokratlar Birliği Partisi Herford Başkanı ve eski milletvekili Tim Ostermann kendisine ulaşan video ile DITIB cami heyetinden bilgi almak istemiş. Ancak dönen olmamış.

DITIB: ŞAŞIRDIK

Askeri üniformalı çocukların videosu Alman kamuoyunda tartışılmaya başladıktan sonra Herford DITIB yetkililerinden açıklama geldi.

Açıklamada, sergilenen etkinliğin DITIB topluluğu tarafından organize edilmediği, etkinlikten sorumlu üyenin içerik ile ilgili bilgilendirilmediği, gösterinin tamamen dışarıdan birisi tarafından hazırlandığı vurgulandı. <

P ALIGN="JUSTIFY"> Sergilenen etkinlikten “üzgün olduklarını belirten DITIB yetkilileri, tekrar aynı olayın yaşanmayacağı” taahhüdünü verdi.

Bu yüzden, “genel kalite kontrolü” bu etkinlikte yapılmadığı için, DITIB heyeti icra edilen performanstan “şaşkınlık duymuştur” denildi.

Açıklamanın sonunda, “yapılan bilgimiz dışında olmuştur ve tasvip etmiyoruz.” ifadesine yer verildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre öğrencilerin sergilediği performans, Türkiye’nin kurucusu Atatürk’ün kazandığı askeri bir zaferi anlatıyor

Kürdistan

GO BÎDE / >
https://www.youtube.com/watch?v=oURdiMgLEFU&feature=youtu.be

Kurdistana Bakur
http://www.kurdistana-bakur.com/index.php

-

.

…

FOTO / KAYNAK: ŞENGÜL ÖZER'DEN

VARTO / GIMGIM DEYİP GEÇMEYİN (GÜZEL GIMGIM'IM)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN


01) -14.04.2018

02) -14.04.2018

AFRİN - VİDEO / https://www.youtube.com/watch?v=fWynQmT0wUk
https://www.youtube.com/watch?v=6oJwuVLKjAM
OSMAN ÖCALAN. VIDEO / https://www.youtube.com/watch?v=FCsYHbREbTs
Erzurum Müftüsü Afrin İçin istifa etti / https://www.youtube.com/watch?v=uc1hOeR1bqI
Am 30.01.2018 veröffentlicht

LOGO / https://www.artigercek.com/guncel

Ek.Tarihi Sun Apr 15, 2018 2:02 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Kültür-Sanat
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Kültür-Sanat:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution