Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Güçlü:Şerê xendekan: Şerê wekaaletê ye û rewşa kurdan xerabtir kir   HÊMİN EBDULLAH:PKK yapma   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Ortaş:Akıllı Telefon İnsanı Yaşamdan Koparıyor Mu?-   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Mim Yavuz Binbay:Kamu Görevi – Reddi Miras ve çocuklarının ebeveyn suçlarındaKİ
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

 
Medya


01)KATLİAMLARLA BARIŞ SAǦLANAMAZ, İSRAİL-ABD VE İŞBİRLİKÇİLERİNİN KATLİAMLARI KAOSA HİZMET ETMEKTEDİR-15..05.2018
ABD yönetiminin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması iç politik saiklerle alınmış, BM kararlarına aykırı, meşru uygulanabilirliği ve bağlayıcılığı olmayan politik, provokatif bir eylemdir.

Bu eylem satır aralarında sokuşturulan Ortadoğu barışına hizmeti değil tam tersine şiddeti körükleyen ve sadece bölgeyi değil tüm dünyayı kaosa sürükleyecek bir maceraya hizmet etmektedir.

ABD bu kararla bir devlet politikası uygulayan bir mekanizmadan çok bir aile politikası uygulayan bir konuma düşmüştür. Tıpkı, İngilizlerin Arap âlemine bir aşağılamayı sembolize eden Arabistan yarımadasında bir ailenin ismiyle anılan Suudi-Arabistan devleti örneğine uygun düşmektedir. Bu uygulamayla dünya nezdinde ABD devletinin ismi bu örneğe uygun olarak Trump-Amerika’ya dönüşmüştür.

Ellerinde herhangi bir silah olmayan sivil göstericiler üzerine ateş açıp onlarca insani öldürüp, binlerce insanı yaralamak ve gözaltına almak uluslararası hukuktaki karşılığı katliamdır. Hukuk devleti kavramını dillerinden düşürmeyen tüm devletlere ve güçlere bu kavrama olan samimiyetlerini göstermeleri çağrısında bulunuyoruz.

Kudüs bir devletin veya bir etnisitenin başkenti olmasından çok üç semavi dinin (Yahudilik, Hıristiyanlık ve Müslümanlık) ortak inanç başkentidir. Dünya coğrafyasının büyük bir bölümüne yayılmış üç dinin ortak sembolü iç politikaya malzeme yapılmamalıdır. Böylesine önemli bir sembolün politik malzeme yapılması en hafif değimiyle kötü niyetlilik, kendini bilmez politik aymazlıktır.

Kuşkusuz, söz konusu coğrafya Arap ve İbrani halklarının anavatanlarıdır. Ancak tarih boyunca binlerce yıldır aymaz politikacıların ve devletlerin ileri sürdüğü böylesi yanlış anlayışların sonucunda bu önemli birleştirici sembol gerçek anlamda birleştirici rolünü oynamaktan çok ayrıştırıcı, düşman kamplara dönüştürücü bir rol oynayarak sorunu günümüze aynı anlayışla taşımıştır.

Böylesi önemli bir sembol iç politik hesaplara malzeme yapılarak insanları çatışmalara ve kaosa sürükleyecek bir argüman olarak değil, onları birleştiren bir sembol olarak değerlendirilmelidir.

Hem Kudüs’ün sembolü olduğu üç dini (Yahudilik, Hıristiyanlık ve Müslümanlık), hem de o coğrafyada yaşayan üç etnisiteyi (Arap-Süryani ve İbrani) sembolik olarak temsil eden Beyt-Nahreyn Arap-Arami Birliği olarak iç politik saiklerle alınmış, dünyadaki politik yapılanmanın %90’ının karşı olduğu ve BM kararlarına aykırı bu uygulamanın doğru olmadığını, bölgede ve dünyada kaosa hizmet edeceğini ve kaosu derinleştireceğini belirterek ABD yönetiminin dünya nüfusunun %90’nın karşı olduğu bu kaos politikalarından vazgeçmesi çağrısında bulunuyoruz.

Ayrıca, bölgede ABD ile işbirliği yaparak ona bu tür kaos politikalarını uygulamaya zemin hazırlayan devlet ve politik grupların, bölge halklarını yıkım, katliam ve istikrarsızlıklara mahkûm eden bu politikalarını gözden geçirmeleri ve kaos politikalarının işbirlikçileri olma konumlarından vazgeçmeleri çağrısında bulunuyoruz.
Beyt-Nahreyn Arap-Arami Birliği

Beyt-Nahreyn Arap-
AramiBirligi
CemeʿetëlʿArap u l-Ârâm fî beytëlNehreyn
UnionArabe et Araméen
بيت-نهرين اراپ-ارامى بيرليكي

Mail- araskem@gmail.com
web-site :
www.beyt-nahreyn.com

Ek.Tarihi Tue May 15, 2018 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Medya
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Medya:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution